PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Toyota si udržela vedoucí pozici na automobilovém trhu

Sdílejte tento článek na Twitteru
27. 1. 2016, | Přidejte svůj názor

Odbyt japonské automobilky Toyota Motor loni klesl o 0,8 procenta na 10,151 milionu vozů. I nadále však už čtvrtým rokem zůstává na prvním místě světového automobilového trhu.

Druhé místo obsadil německý koncern Volkswagen, kterému se podle dřívějších údajů prodej snížil o dvě procenta na 9,93 milionu vozů. Volkswagen, jenž se nyní potýká se skandálem kolem falšování testů emisí, tak zaznamenal první pokles odbytu od roku 2002. Na třetím místě loni skončila americká automobilka General Motors, které se podařilo zvýšit prodej o 0,2 procenta na 9,8 milionu vozů.

Loňský odbyt Toyoty překonal podnikovou prognózu, která jej odhadovala na 10,098 milionu vozů. V letošním roce počítá automobilka s prodejem 10,114 milionu vozů, napsala agentura AP.

Toyota v roce 2008 vystřídala v čele automobilového trhu konkurenta General Motors, který byl do té doby světovým lídrem více než sedm desetiletí. V roce 2011 získala americká automobilka prvenství dočasně zpět, protože Toyota se potýkala s negativními důsledky ničivého zemětřesení v Japonsku a rozsáhlého svolávání aut do servisů.

Toyota rovněž uvedla, že uvažuje o úplném převzetí výrobce miniautomobilů Daihatsu Motor, ve kterém již vlastní většinový podíl. Popřela však zprávu japonského podnikatelského listu Nikkei o tom, že jedná o partnerství s domácím konkurentem Suzuki Motor.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Konference PPP4.0 ukáže směry vývoje Průmyslu 4.0

Jaké nároky klade Průmysl 4.0 na konkurenceschopnost českých firem a jak se mají na novou éru inteligentních továren připravit? O...

Zavřít