PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Toyota bude investovat do výroby v Polsku další čtyři miliardy Kč

Největší japonská automobilka Toyota Motor plánuje investovat do nových výrobních linek v Polsku do roku 2018 celkem 650 milionů zlotých (asi čtyři miliardy Kč). Firma bude investovat do výroby benzinových motorů a převodových skříní ve své továrně v jihopolském Walbrzychu, sdělilo dnes polské ministerstvo hospodářství.

Do nové linky na výrobu benzinových motorů chce Toyota vložit 372 milionů zlotých. Do výroby převodových skříní pro hybridní vozy firma plánuje investici 279 milionů zlotých, uvedlo ministerstvo podle agentury Reuters.

Zdroj: http://newsroom.toyota.eu/

Zdroj: http://newsroom.toyota.eu/

Toyota v roce 2005 zahájila ve Walbrzychu výrobu motorů a převodových skříní. Velká část tamní produkce je určena pro koncern Toyota-Peugeot-Citroën (TPCA) v českém Kolíně.

Polský vicepremiér a ministr rozvoje Mateusz Morawiecki minulý týden řekl, že Polsko přilákalo do svého automobilového průmyslu významnou investici ze Spojených států, další podrobnosti ale neposkytl. Uvedl také, že Varšava jedná o novém projektu v Polsku i s japonskou Toyotou. O chystaných investicích se vicepremiér zmínil na tiskové konferenci věnované plánům německé automobilky Daimler na výstavbu závodu na výrobu motorů v Polsku.

Daimler již v květnu oznámil, že do tohoto závodu hodlá investovat asi 500 milionů eur (13,5 miliardy Kč). Továrna se bude nacházet zhruba 70 kilometrů západně od Varšavy a bude vyrábět čtyřválcové benzinové i naftové motory pro osobní auta.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Reuters: Volkswagen chce do pěti let ušetřit 3,7 miliardy eur

Německá automobilka Volkswagen chce do pěti let dosáhnout ve své hlavní divizi osobních automobilů úspor 3,7 miliardy eur (100 miliard...

Zavřít