PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Továrna na světlomety Hyundai Mobis už jede na ostrý provoz

Společnost Hyundai Mobis zahájila v nové továrně v Mošnově na Novojičínsku ostrou výrobu světlometů. Pracuje tam zatím 260 lidí, ročně vyrobí světla pro 750.000 automobilů. ČTK to dnes řekl manažer společnosti Ivan Leixner.

Jihokorejská investice do závodu s plochou 54.000 metrů čtverečních v mošnovské průmyslové zóně má dosáhnout zhruba čtyř miliard korun a do roku 2023 tam má vzniknout celkem více než 900 pracovních míst. Více než sto zaměstnanců chce firma nabrat ještě letos. Další stovky pozic mají vzniknout u subdodavatelských firem.

„V dalších letech se bude výroba postupně rozšiřovat. Nyní vyrábíme přední světlomety pro vůz Hyundai Tucson, během roku přibudou ještě světla na vůz Kia Sportage,“ řekl Leixner.

Mošnovský závod bude fungovat jako výrobní základna automobilových součástek firmy Hyundai Mobis pro evropský trh pro továrny Hyundai v nedalekých Nošovicích na Frýdecko-Místecku a Kia na Slovensku. Dosud se do nich vozí světlomety vyrobené v Koreji. Díky otevření závodu v Mošnově bude firma schopna ušetřit čas a náklady na dopravu a zároveň reagovat v reálném čase na požadavky výrobců.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Liberecká Magna hledá kolem 50 nových lidí

Liberecký výrobce plastových dílů pro automobily Magna Exteriors (Bohemia) hledá nové zaměstnance. Firma potřebuje kolem 50 pracovníků do výroby, ale...

Zavřít