PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Těžba ropy v Rusku klesla o 100 tisíc barelů za den

Těžba ropy v Rusku se v lednu snížila o sto tisíc barelů na 11,11 milionu barelů denně, je to první pokles od loňského srpna.

Ke snížení přispěli všichni velcí domácí producenti, oznámilo dnes ministerstvo energetiky. Rusko se koncem loňského roku připojilo k Organizaci zemí vyvážejících ropu (OPEC) a dalším předním producentům a slíbilo, že v první polovině letošního roku sníží těžbu o 300 tisíc barelů denně. Tento krok má podpořit globální ceny ropy.

Rusko je jedním z největších producentů ropy na světě. Ropa je pro Moskvu jednou z hlavních vývozních komodit a zároveň důležitým zdrojem příjmů.

V tunách se těžba ropy v lednu snížila na 46,992 milionu tun ze 47,402 milionu tun v prosinci, uvedla agentura Reuters.

Největší ruská ropná společnost Rosněfť snížila meziměsíčně těžbu o půl procenta. Těžba Lukoilu klesla o jedno procento, Surgutněftěgaz ji snížila o 1,2 procenta a Tatněfť o 3,7 procenta.

Vývoz ropy prostřednictvím ropovodů se zvýšil na 4,409 milionu barelů denně z 4,358 milionu barelů denně.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Luxus jede – zisk Ferrari vloni vzrostl o 38 procent

Italskému výrobci luxusních aut Ferrari loni vzrostl čistý zisk o 38 procent na 400 milionů eur, což je zhruba 10,8...

Zavřít