PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Teplická keramička díky investici příjme až tři desítky pracovníků

Teplická keramička Ideal Standard zahájila v závodě investici za 150 milionů korun. Zvýší tak kapacitu a kvalitu výroby, vzniknou až tři desítky nových pracovních míst, řekl mluvčí společnosti Martin Jonáš. Pro firmu jde o největší investici za poslední roky.

Firma teď dokončuje stavební práce na nové nalévárně keramiky, zahájila i montáž nové výrobní technologie. Ve druhém pololetí pak začne s investicí do nové robotizované glazovny. „Jde o strategické investice, které jsou v našem závodě největší od začátku století. Vedle zvýšení kapacity o více než 13 procent nám investice umožní vyrábět také nejsložitější a komplexní výrobky, jakými jsou hlavně nové typy toalet, bidetů a urinálů především pro nejnáročnější evropské trhy,“ řekl ČTK ředitel společnosti Pavel Šlambora. Díky investici by teplický závod mělo ročně opustit přes 800.000 toalet, umyvadel a bidetů.

Nová nalévárna by měla být v plném provozu v srpnu. „Půjde o špičkovou část naší výroby využívající unikátní technologii předsušení a sušení keramiky. V srpnu pak také zahájíme první etapu přípravy robotizované glazovny, která bude dokončena v prosinci letošního roku,“ vysvětlil Šlambora.

Podle společnosti přinese investice především efektivitu výroby a zvýšení produktivity. „Nicméně také předpokládáme potřebu 20 až 30 nových pracovních míst při plném využití výrobních kapacit,“ dodal Šlambora. Už teď keramička zaměstnává přes 600 lidí. V loňském roce vyrobila 730.000 kusů sanitární keramiky. Ideal Standard vyrábí především pro západní trhy, například pro Německo, Francii nebo Švýcarsko. Loni směřoval vývoz také do Austrálie.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Bosch loni zvýšil obrat o více jak 10 procent

Strojírenská skupina Bosch loni v Česku zvýšila konsolidovaný obrat meziročně o 13,3 procenta na 21,2 miliardy korun. Letos čeká růst...

Zavřít