PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Tatra podepsala memorandum o dodávkách do Indie

Sdílejte tento článek na Twitteru
20. 2. 2015, | Přidejte svůj názor

Česká společnost Tatra Trucks by mohla zahájit dodávky náhradních dílů či podvozků svých vozidel Tatra do Indie do konce letošního roku. Její zástupci v indickém Béngalúru podepsali memorandum o porozumění s indickou státní společností BEML. Ta by v Indii měla vozidla montovat.

Jak sdělil mluvčí Tatry Andrej Čírtek, memorandum bylo podepsáno za přítomnosti českého ministra obrany Martina Stropnického. Obě strany se podle Čírtka v memorandu zavazují spolupracovat na dodávkách náhradních dílů a komponentů do vozidel Tatra pro indické bezpečnostní složky. Předseda představenstva a obchodní ředitel Tatra Trucks Petr Rusek poznamenal, že nejde o obchodní kontrakt, ale o politicky důležitou deklaraci. „O kontraktech se v současné době tvrdě, ale férově jedná. Platí, že zájem je o originální náhradní díly z Kopřivnice a rozložené sady podvozků, které Indové ve svém závodě složí a postaví nástavbu dle potřeby,“ doplnil Rusek.

Modelová řada těžkých nákladních vozidel Tatra Phoenix, hlavní výrobní program civilního sektoru automobilky, je založena na kombinaci osvědčeného podvozku tatrovácké koncepce, kabiny DAF, motoru značky Paccar, dodávaného rovněž společností DAF Trucks a převodových skříní značek ZF či Allison. Ilustrační foto: Tatra Trucks

Modelová řada těžkých nákladních vozidel Tatra Phoenix, hlavní výrobní program civilního sektoru automobilky, je založena na kombinaci osvědčeného podvozku tatrovácké koncepce, kabiny DAF, motoru značky Paccar, dodávaného rovněž společností DAF Trucks, a převodových skříní značek ZF či Allison. Ilustrační foto: Tatra Trucks

„Kdy přivezu do Kopřivnice první indickou objednávku, o tom nechci spekulovat, ale po dvouleté cestě věřím, že cíl je na dosah,“ poznamenal Rusek a ocenil pomoc českých politiků. Tatra totiž musela v Indii bojovat s trestním stíháním bývalého akcionáře firmy, což firmu v očích Indů poškozovalo. Podle Čírtka by mohly být první dodávky uskutečněny ještě letos. „Tatrovka je připravena reagovat na objednávky velmi rychle,“ poznamenal.

Stropnický je na třídenní návštěvě Indie od středy. Kromě podpisu memoranda společnosti Tatra Trucks také otevřel stánek české společnosti Aircraft Industries a sešel se s indickým ministrem obrany. „Kromě aktuální bezpečnostní situace ve světě hovořili o možných dodávkách českých zbrojních firem indické armádě,“ mluvčí ministerstva Petr Medek. Jednání se zúčastnili také zástupci České zbrojovky a Tatra Trucks. „Ministři diskutovali o chystaném tendru na dodávku nových zbraní pro indické vojáky a potvrdili pozici Tatry jako seriózního partnera,“ dodal Medek.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Linde MH otevřela Centrum pro regeneraci trakčních baterií

Společnost Linde Material Handling Česká republika (Linde MH) uvedla do provozu v sídle společnosti v Praze regenerační centrum pro baterie používané v...

Zavřít