PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Tatra Defence Vehicle v Kopřivnici najímá lidi

Sdílejte tento článek na Twitteru
29. 2. 2016, | Přidejte svůj názor

Téměř 40 lidí už nastoupilo do práce v nové společnosti Tatra Defence Vehicle (TDV), která vznikla v areálu kopřivnické automobilky Tatra. Podnik bude vyrábět a modernizovat převážně obrněná a speciální vozidla, mezi nimiž by mohla být i vozidla Pandur pro Armádu České republiky. Ve firmě by postupně mělo najít zaměstnání 200 lidí, jak sdělil mluvčí společnosti Andrej Čírtek.

Uvedl, že nově vytvořené výrobní prostory jsou koncipovány jako klíčová moderní výrobní kapacita skupiny Czechoslovak Group. To je dřívější skupina Excalibur Group podnikatele Jaroslava Strnada, která se před nedávnem přejmenovala. Strnadovi patří i automobilka Tatra.

Kolový obrněný transportér Pandur II 8x8. Foto: Jan Kouba/MO České republiky/AČR

Kolový obrněný transportér Pandur II 8×8. Foto: Jan Kouba/MO České republiky/AČR

„Díky umístění provozu do kopřivnické průmyslové zóny může TDV využívat synergií s automobilkou Tatra Trucks, jejíž podvozky bude pro výrobu obrněných vozidel využívat. Podnik představuje v celorepublikovém měřítku strategickou výrobní kapacitu v oblasti speciálních pozemních vozidel,“ uvedl Čírtek, podle nějž tak má podnik nejen hospodářský, ale i bezpečnostní význam.

Mluvčí uvedl, že firma se zaměří zejména na výrobu moderních obrněných vozidel s využitím západních technologií. „Konkrétně se jedná o vozidla na podvozku Tatra a vozidla na podvozku Pandur II 8×8 CZ, na které má Czechoslovak Group exkluzivní licenci od koncernu General Dynamics Land Systems Europe,“ uvedl mluvčí.

Podnik se bude věnovat i servisu tanků T-72 a vojenských vozidel LR. Produkce firmy podle Čírtka půjde zejména na export.

Agentura CzechInvest zařadila společnost Tatra Defence Vehicle mezi nejvýznamnější investice, jež v loňském roce zprostředkovala v Moravskoslezském kraji. Hodnota investice má být podle agentury 192 milionů korun.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
O hodinky z Eltonu je zájem v Japonsku, podnik zvedl tržby o pětinu

Společnost Elton hodinářská z Nového Města nad Metují, která vyrábí náramkové hodinky Prim, loni zvýšila prodej o 20 procent na...

Zavřít