PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

T Machinery loni klesl zisk o 17 procent

Sdílejte tento článek na Twitteru
13. 12. 2016, | Přidejte svůj názor

Výrobci důlních strojů T Machinery z Ratíškovic na Hodonínsku loni klesl zisk po zdanění o 17 procent na 64,8 milionu korun. Tržby společnosti se mírně zvýšily na 365,6 milionů Kč. ČTK to zjistila z výkazu zisku a ztráty, který firma zveřejnila ve Sbírce listin.

nev3a6f81_kombajn

T Machinery je v zisku, přestože se její tržby pohybují na zhruba třetinové úrovni oproti těm, které měla v roce 2012. Hlavním důvodem poklesu tržeb společnosti je válečný konflikt na Ukrajině.

Firma nadále na svém webu uvádí, že exportuje hlavně na Ukrajinu a do Ruska. Svoje stroje a zařízení ale prodává i jinam, například do Vietnamu. Výrobce důlních strojů letos v srpnu například uvedl do provozu kombajn na šachtě Butovskaja v Rusku.

T Machinery je tradiční firmou. Působí v Ratíškovicích na místě, kde podnikatel Tomáš Baťa v roce 1933 založil mechanizovaný Důl Tomáš.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Světová poptávka po uhlí se v dalších letech zpomalí

V následujících pěti letech se zpomalí celosvětový růst poptávky po uhlí. Příčinou bude nižší spotřeba v Číně a Spojených Státech...

Zavřít