PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Supersport Praga R1R vyrazí na silnice

Sdílejte tento článek na Twitteru
20. 5. 2015, | Přidejte svůj názor

Supersportovní vůz Praga R1R je novinkou na českém trhu a už brzy se začne objevovat v běžném provozu. Společnost totiž zahájila poslední fázi testování na silnicích, kde si ověří spolehlivost a jízdní vlastnosti vozu. Uvedli to zástupci společnosti Praga-Export, která spoluvlastní výrobce auta, firmu Praga Cars. Praga také zveřejnila první fotografie některých detailů automobilu.

Při vývoji silničního super sportu Praga R1R konstruktéři vycházeli z parametrů a konceptu závodního okruhového speciálu Praga R1 a inspirovali se jeho jízdními vlastnostmi. R1R má, stejně jako okruhová Praga R1, celokarbonový monokok, který splňuje bezpečnostní požadavky okruhových speciálů. Kvůli zlepšení jízdních vlastností na silnici je motor ale proti okruhové verzi zabudován v nosném rámu. R1R by měla mít poměr výkon/hmotnost převyšující 550 koní na tunu, což je údaj vyšší, než má Ferrari Enzo a srovnatelný s Bugatti Veyron!

Nový vůz Praga R1R bude vycházet ze závodního speciálu R1 (na snímku). Foto: Praga-Export

Nový vůz Praga R1R bude vycházet ze závodního speciálu R1 (na snímku). Foto: Praga-Export

Nový supersport absolvoval v polovině března homologaci a je tak prvním silničním osobním automobilem značky Praga vyrobeným od roku 1947. S původní Pragou má nový vůz společnou jen značku a logo, které Praga-Export získala od zaniklého výrobce v roce 2006. Do původního výrobního areálu Pragy ve Vysočanech se produkce nevrátila.

Praga Cars vznikla přejmenováním slovenského výrobce Race4Slovakia, do kterého vstoupil tuzemský vývozce zbraní Praga-Export. Společnost se zabývá výrobou závodních i hobby motokár a sportovních aut pro okruhové závody. Praga-Export vlastní polovinu firmy Praga Cars, druhou polovinu podle databáze Prodata vlastní společnost KFW Biometric Technologies Limited registrovaná na Kypru.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Ekologický poplatek bude platit nově až 1,2 milionu majitelů aut

Jak uvedlo Sdružení automobilového průmyslu, počet automobilů, za které budou muset majitelé platit jednorázový ekologický poplatek, se rozšíří o dalších...

Zavřít