Studie: Firmy musí podporovat technologie pro spolupráci

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Nová studie, kterou zveřejnila společnost Dimension Data ukazuje, že samotné nasazování technologií selhává při zlepšování konkurenceschopnosti globálních organizací. To je jeden z hlavních závěrů výzkumu „Connected Enterprise Report 2016“ realizovaného agenturou Ovum.

Výzkum poskytuje přehled o stavu Nástrojů pro spolupráci¹ a zdůrazňuje trendy a překážky v podnicích z celého světa. Studie je založena na odpovědích 900 účastníků z 15 zemí, a zahrnuje IT ředitele, CIO a obchodní produktové manažery pracující v organizacích s více než tisíci zaměstnanci.

Zdroj: Dimension Data
Zdroj: Dimension Data

Každá pátá oslovená organizace (20 %) uvedla, že technologie pro spolupráci nedokázaly zlepšit jejich konkurenceschopnost na trhu. Nicméně 87 % všech organizací potvrdilo, že používání technologií zlepšilo jejich týmovou práci, a 88 % podniků zrychlilo své rozhodovací procesy.

Joe Manuele, ředitel komunikace z Dimension Data Group, říká, že na rozdíl od zvýšení produktivity zaměstnanců a týmové práce, výzkum ukázal, že více organizací vyžaduje od nástrojů pro spolupráci posílení nových příjmů a prodejů. „Přibližně 14 % respondentů, což byl druhý nejvyšší podíl, uvedlo, že zvyšování prodejů je nejvyšší cíl jejich strategie pro nasazování nástrojů pro spolupráci, a zároveň každá třetí organizace uvedla zvýšení prodejů mezi tři nejdůležitější způsoby, jak měřit úspěšnost nasazení svých nástrojů pro spolupráci.“

„Podniky měly různou míru úspěšnosti, pokud jde o zlepšení, které jim používání technologií pro spolupráci původně měly přinést,“ vysvětluje Brian Riggs, hlavní analytik výzkumné společnosti, Ovum. „Podařilo se jim zlepšení týmové spolupráce a produktivity, zčásti i proto, že na realizaci mohou pracovat se zaměstnanci napřímo. Ale využiti nástrojů pro spolupráci s cílem zlepšit konkurenceschopnost a zefektivnit obchodní procesy je mnohem složitější. Jde o větší změny v tom, jak společnost podniká a jaká její role v rámci daného průmyslu. Tyto změny však mohou vyžadovat značné množství času a úsilí k jejich dosažení.“

Zdroj: Dimension Data
Zdroj: Dimension Data

„Očekávání jsou vždy velká, ale celé 1/5 firem z 900 nepřinesly nástroje pro spolupráci očekávané přínosy a zvýšení konkurenceschopnosti. To dokazuje, že je třeba mít již na začátku jasnou strategii v tom, co mají nástroje pro spolupráci přinést a jak toho bude dosaženo. Pomáhá tomu řada implementačních nástrojů od průzkumu stavu a požadavků (assessment) přes studie proveditelnosti (proof of concept), které by měli vzniknout u každého projektu tohoto typu, až po čerpání ze zkušeností již realizovaných projektů,“ říká obchodní ředitel Petr Bulička. „Proto jsme se v lokální pobočce Dimension Data ve spolupráci s Cisco rozhodli připravit unikátní informační a vzdělávací projekt – ToBudeteKoukat.cz. Jeho úkolem je představit reálné zkušenosti známých společností sídlících v České republice. Dozvědět se lze například, jak Kofola propojuje své zaměstnance, Nestlé inovuje interní komunikaci, Tescoma školí své partnery nebo MSD řídí globální trhy.“

Zdroj: Dimension Data
Zdroj: Dimension Data

„Veškeré informace jsou propojeny i s naším vzdělávacím programem DDAkademie.cz, kde se lze bezplatně registrovat i účastnit jednotlivých seminářů,“ dodává P. Bulička.

Další klíčová zjištění z průzkumu jsou:

  • Čtvrtina dotazovaných organizací uvedla, že raději hodnotí úspěšnost svých nástrojů pro spolupráci podle toho, jak dobře, byla technologie implementována, než podle toho, jak je technologie používána a jak byla přijata v celé organizaci.
  • Jedno ze tří IT oddělení vidí přesun technologií sjednocené komunikace a spolupráce do cloudu, jako nejdůležitější technologický trend, který ovlivňuje jejich IT strategii. Nicméně, méně než 25 % organizací v současné době spoléhá v této oblasti na hostované služby.
  • V jedné ze tří organizací jsou firemní nástroje pro spolupráci používány všemi, nebo téměř všemi zaměstnanci a téměř polovina všech oslovených firem očekává, že se využití nástrojů pro sociální spolupráci v průběhu příštího roku zvýší.

Dimension Data využívá sílu technologií pro transformaci organizací, které jim v současné digitální éře pomohou dosáhnout velkých skutků. Jako člen NTT Group se zaměřujeme na digitální infrastruktury, hybridní cloud, pracovní prostory nové generace, kybernetickou bezpečnost. S obratem 7,5 miliardy dolarů, pobočkami v 58 zemích a 31 000 zaměstnanci dodáváme služby všude tam, kde jsou naši klienti, a v každém okamžiku jejich technologické cesty. Jsme hrdým oficiálním technologickým partnerem Amaury Sport Organisation, organizátora Tour de France, a hlavním sponzorem cyklistického týmu „Team Dimension Data for Qhubeka“.

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Mohlo by vás zajímat...