PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Strojírna Šmeral Brno je za minulý rok ve ztrátě

Tradiční brněnská strojírna Šmeral byla loni poprvé v posledních 20 letech ve ztrátě. Společnosti ji vyčíslila na 55,6 milionů korun, vyplývá z pozvánky na valnou hromadu, která se uskuteční 28. června. Vedení společnosti navrhuje, aby byla ztráta zaúčtována na účet neuhrazené ztráty minulých let. K důvodům ztráty se společnost nevyjádřila, loni ale například ukončila provoz slévárny.

Firma byla loni ve ztrátě i přesto, že loni na valné hromadě v polovině roku vedení akcionářům sdělovalo, že chce dosáhnout zisku minimálně pět milionů korun. Firma se chtěla soustředit na obnovení dodávek na ruský trh.

Šmeral Brno je tradiční strojírenskou firmou. Dotkly se jí ale sankce uvalené na Rusko, kam nemohla dodat několik kováren. Většinovým vlastníkem společnosti je podnikatel Ladislav Adamec. Strojírna v minulosti zaměstnávala téměř 500 lidí. V posledních letech ale také poměrně často měnila osobu generálního ředitele.

Tržby společnosti v posledních letech také klesaly, v roce 2015 byly těsně nad hranicí 600 milionů korun. Šmeral Brno je jedním z posledních velkých strojírenských podniků se sídlem a výrobou poblíž centra Brna.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Cidem koupil Přerovský Pamet, který lisuje díly do aut

Výrobce stavebnin Cidem z Hranic na Přerovsku koupil stoprocentní podíl ve firmě Pamet ze Suchdolu nad Odrou, která se specializuje...

Zavřít