PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Strojírenský Žďas má nového generálního ředitele

Sdílejte tento článek na Twitteru
26. 4. 2017, | 1 komentář

Výrobce tvářecích strojů Žďas obměnil své vedení. Novým generálním ředitelem firmy je Pavel Cesnek, který byl současně jmenován místopředsedou představenstva. Dosavadní ředitel Miroslav Šabart bude zastávat pozici výkonného ředitele. O personálních změnách dnes firma informovala v tiskové zprávě. Loni v srpnu získala Žďas čínská společnost CEFC.

Nový generální ředitel se funkce ujal 18. dubna. „Pavel Cesnek v sobě spojuje odbornost se znalostí trhu a zákazníků, a současně si je vědomý odpovědnosti ekonomického řízení vnitřních procesů společnosti,“ uvedla Marcela Hrdá, která je předsedkyní představenstva firmy a výkonnou viceprezidentkou společnosti CEFC Group (Europe) Company.

Nový ředitel má pokračovat v celkové restrukturalizaci firemních procesů a podpořit rozvoj obchodních aktivit společnosti. „Jsme významný zaměstnavatel v České republice a do budoucna chceme nabídnout další atraktivní pracovní pozice, musíme ale pracovat efektivně a zaměřit se na získání nových výrobních oborů a teritorií,“ uvedl Cesnek.

Podpora strategického obchodu a prodeje bude jedním z hlavních úkolů Miroslava Šabarta, který firmu donedávna vedl a nově bude v pozici výkonného ředitele. Vedle udržování kontaktů se dosavadními zákazníky bude mít na starosti některá teritoria, kde je Žďas významným dodavatelem a usiluje o další zakázky.

Akciová společnost Žďas, člen skupiny CEFC, patří k významným českým výrobcům v těžkém strojírenství. Má bezmála 2500 zaměstnanců. Vyrábí tvářecí stroje, kovací lisy, zařízení na zpracování kovošrotu a válcovaných výrobků i odlitky, výkovky, ingoty a nástroje především pro automobilový průmysl. Roční obrat za rok 2015 činil 105,799 milionu eur (přibližně 2,8 miliardy Kč). Dceřinou společností Žďas, a.s. je TS Plzeň a.s., společnost má také majoritní podíl ve firmě Žďas SGS GmbH se sídlem v Německu.

Čínská společnost CEFC působí především v oblasti financí, energetiky a průmyslu. V Česku vlastní kromě Žďasu například Pivovary Lobkowicz, vstoupila do finanční skupiny J&T Finance a je spolumajitelem letecké společnosti Travel Service. Vlastní i některé nemovitosti, jako je pražský komplex Florentinum či budova bývalé Živnobanky v centru Prahy. CEFC je také vlastníkem fotbalového klubu SK Slavia Praha.

Mohlo by vás také zajímat

Komentáře k tomuto článku

  1. Tomáš napsal:

    Zase čína!!!

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Metrostavu loni klesly tržby skoro o 10 procent

Stavební firma Metrostav loni zvýšila čistý zisk meziročně o 9,7 procenta na 495,6 milionu korun. Tržby jí klesly o 8,6...

Zavřít