PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Strojírenské Vítkovice prodávají v aukci vybrané nemovitosti

Strojírenská skupina Vítkovice Machinery Group zahájila prodej svých vybraných nemovitostí. Bude je prodávat v aukcích. Jde o pozemky i budovy, ve vyvolávacích cenách mají dohromady hodnotu zhruba 16 milionů korun. Podle firmy jde o plánovaný prodej zbytečného majetku. ČTK to sdělila mluvčí Vítkovic Eva Kijonková.

„Jde o transparentní prodej vytipovaných nemovitostí, konkrétně z majetku společností Vítkovice, a.s., a Vítkovice Doprava formou veřejné dražby organizované Ostravskou aukční síní,“ uvedla Kijonková.

V aukční nabídce mají Vítkovice 28 budov a pozemků. Dražba se bude konat 8. prosince prostřednictvím elektronického dražebního systému na www.realdrazby.cz. Podle mluvčí už skupina na prodejích pracuje několik měsíců. V aukční nabídce jsou nyní například starší třípodlažní zděná administrativní budova v Ostravě-Vítkovicích, prvorepubliková vila s pozemkem, průmyslové pozemky i pozemky v obytných zonách.

„Nejde o žádnou výjimku, ale systémový krok v rámci takzvaného divestičního programu, se kterým jsou obeznámeny i banky. Ten zahrnuje plánovaný prodej zbytečného majetku i některých zbytných dcer,“ uvedla Kijonková. Skupina podle ní uvažuje o prodeji společnosti Vítkovice Recycling, která se zabývá výkupem a zpracováním kovového odpadu. Skupina rovněž hledá partnery pro dceřiné firmy, které jsou v insolvenci.

Strojírenská skupina Vítkovice Machinery Group má přes 30 firem se zhruba 8000 zaměstnanci. Loni měla obrat zhruba 14 miliard korun a konsolidovaný zisk 479 milionů korun. Letos se však některé její společnosti dostaly do problémů a tři firmy, Vítkovice Power Engineering, Vítkovice Envi a Vítkovice Gearworks, skončily v úpadku. Hlavním vlastníkem skupiny je Jan Světlík.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
E.ON vykázal za tři čtvrtletí rekordní ztrátu 9,3 miliardy eur

Německý energetický gigant E.ON vykázal za první tři čtvrtletí letošního roku rekordní ztrátu 9,3 miliardy eur (přes 250 miliard Kč)....

Zavřít