PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Strojírenská firma Motor Lučina hledá 80 nových pracovníků

Společnost Motor Lučina, která ve čtyřech provozech na Frýdecko-Místecku vyrábí díly pro jeřáby, mosty a stavební stroje, zvyšuje počet svých zaměstnanců zhruba o třetinu. K 280 pracovníkům, zejména zámečníkům a svářečům, chce v příštích týdnech nabrat dalších 80 lidí. Důvodem je razantní navýšení zakázek z Německa.

14976873_590280361162953_6595602645615209113_o

Motor Lučina veškerou svou produkci vyváží. „Náš odběratel, německá společnost Liebherr, razantně navýšil objednávky částí jeřábů. Kancléřka (Angela) Merkelová slíbila postavit milion nových bytů a naše jeřáby jsou tam více než potřebné,“ přiblížil jednatel Motoru Lučina Tomáš Polach.

Firma shání nejen zkušené svářeče a zámečníky, ale i lidi, kteří umí číst výkresy a mají chuť do strojírenské práce. Očekává, že v současné situaci na trhu práce nebude nalezení nových zaměstnanců snadné. Polach uvedl, že proto nabízejí kromě nadprůměrných platů i různé zaměstnanecké výhody, například 1000 korun měsíčně na penzijní připojištění nebo náborový příspěvek 10.000 korun pro nově přijaté svářeče.

Podíl nezaměstnaných v Moravskoslezském kraji klesl v říjnu na 7,3 procenta. Frýdecko-Místecko je v kraji okresem s druhou nejnižší nezaměstnaností, podíl nezaměstnaných tam dosahuje jen 4,7 procenta.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Přehled akvizic čínské CEFC v Česku

Přehled akvizic čínské společnosti CEFC resp. CEFC Group (Europe) Company v České republice (CEFC dnes podepsala dohodu o koupi administrativního...

Zavřít