PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Stáž v Rusku přinesla studentům jedinečný zážitek

Technologii Multi-D, prohlídku bloků jaderné elektrárny v různých fázích výstavby, výrobní provozy, to vše mohli vidět čeští vysokoškoláci na stáži v Rusku. Pozvalo je česko-ruské konsorcium MIR.1200.

Sedm studentů strojních fakult ze Západočeské univerzity a pražského ČVUT se v červenci na necelých čtrnáct dní účastnilo stáže ve společnosti Atomenergoproekt v Nižním Novgorodu a na stavbě Rostovské jaderné elektrárny.

Studenti na stáži. Zdroj: Grayling Czech Republic

Studenti na stáži. Zdroj: Grayling Czech Republic

Ve školícím centru společnosti je nejvíce zaujala technologie Multi-D pro prostorové projektování jaderné elektrárny. Studenti se shodli, že technologie představuje nejvíce komplexní nástroj pro podporu plánování, výstavby a řízení jaderné elektrárny. „V podstatě jsme si mohli celou elektrárnu projít ve 3D s možností potlačení prvků a částí. Velmi působivá byla výborná přehlednost a korespondence s probíhajícími pracemi,” řekl Jan Jílek ze Západočeské univerzity.

V rámci stáže studenti navštívili Rostovskou jadernou elektrárnu, kde se podívali na stavbu jejích dvou bloků. „Mně jako strojaři se nejvíce do paměti vryl okamžik, když jsem mohl na třetím bloku spatřit nainstalované parní generátory. To byl nezapomenutelný zážitek,“ svěřil se Ondřej Burian z ČVUT.

Vysokoškoláci si z absolvované stáže odnesli mimo jiné přímé zkušenosti z procesu výstavby jaderné elektrárny, které v budoucnu zúročí.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Spolupráce mezi ruským regionem a českými kraji pokračuje

Ministerstvo průmyslu a obchodu se zasluhuje o podporu spolupráce mezi ruským regionem Nižnij Novgorod a kraji České republiky.

Zavřít