Stáž v Rusku přinesla studentům jedinečný zážitek

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Technologii Multi-D, prohlídku bloků jaderné elektrárny v různých fázích výstavby, výrobní provozy, to vše mohli vidět čeští vysokoškoláci na stáži v Rusku. Pozvalo je česko-ruské konsorcium MIR.1200.

Sedm studentů strojních fakult ze Západočeské univerzity a pražského ČVUT se v červenci na necelých čtrnáct dní účastnilo stáže ve společnosti Atomenergoproekt v Nižním Novgorodu a na stavbě Rostovské jaderné elektrárny.

Studenti na stáži. Zdroj: Grayling Czech Republic
Studenti na stáži. Zdroj: Grayling Czech Republic

Ve školícím centru společnosti je nejvíce zaujala technologie Multi-D pro prostorové projektování jaderné elektrárny. Studenti se shodli, že technologie představuje nejvíce komplexní nástroj pro podporu plánování, výstavby a řízení jaderné elektrárny. „V podstatě jsme si mohli celou elektrárnu projít ve 3D s možností potlačení prvků a částí. Velmi působivá byla výborná přehlednost a korespondence s probíhajícími pracemi,” řekl Jan Jílek ze Západočeské univerzity.

V rámci stáže studenti navštívili Rostovskou jadernou elektrárnu, kde se podívali na stavbu jejích dvou bloků. „Mně jako strojaři se nejvíce do paměti vryl okamžik, když jsem mohl na třetím bloku spatřit nainstalované parní generátory. To byl nezapomenutelný zážitek,“ svěřil se Ondřej Burian z ČVUT.

Vysokoškoláci si z absolvované stáže odnesli mimo jiné přímé zkušenosti z procesu výstavby jaderné elektrárny, které v budoucnu zúročí.

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Mohlo by vás zajímat...