PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Stavebnictví v lednu meziročně vzrostlo o 5,8 procenta

Sdílejte tento článek na Twitteru
16. 3. 2015, | Přidejte svůj názor

Stavební produkce v lednu meziročně vzrostla o 5,8 %. Dařilo se pozemnímu i inženýrskému stavitelství. Po sedmiprocentním propadu v prosinci se tak stavebnictví vrátilo k pozitivnímu vývoji, který vykazovalo od loňského září do listopadu.

Podle informací Českého statistického úřadu (ČSÚ) stoupla stavební produkce za celý loňský rok podle revidovaných výsledků reálně o 4,3 procenta. Letošní leden měl zároveň – v porovnání s loňským – o jeden pracovní den méně. Po očištění od vlivu počtu pracovních dnů se tak stavební výroba zvýšila dokonce o 8,5 %.

Počet vydaných stavebních povolení meziročně stoupl o 2,9 % (foto: pixabay.com)

Počet vydaných stavebních povolení meziročně stoupl o 2,9 % (zdroj: pixabay.com)

Stavebníci v prvním měsíci letošního roku dokončili 2005 bytů, což je oproti loňskému lednu nárůst o 13,8 %. Započali však s výstavbou pouze 1384 bytů, což je o 30 % méně než ve stejném období loňského roku. Počet vydaných stavebních povolení meziročně stoupl o 2,9 %, úřady jich vydaly 5270. O třetinu ale klesla orientační hodnota těchto staveb, byla 13 miliard korun.

V roce 2014 vzrostla produkce pozemního stavitelství o 3,4 procenta a inženýrské stavitelství zaznamenalo meziroční růst o 6,4 procenta.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Škoda Electric dodá do Cagliari trolejbusy s bateriemi

Plzeňská Škoda Electric a polská firma Solaris dodají ještě letos do italského Cagliari na Sardinii dva trolejbusy s pomocným bateriovým...

Zavřít