PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Stavební veletrhy v Brně navštívilo stejně lídí jako loni

Na čtyřdenní Stavební veletrhy Brno a další akce na brněnském výstavišti zavítalo odhadem přes 45.000 lidí, řekla dnes ČTK mluvčí stavebních veletrhů Jana Tyrichová. Stavební veletrhy, které dnes končí, prezentovaly 827 firem z 20 zemí světa. Dalšími akcemi byly veletrh nábytku a interiérového designu, dřevařský veletrh a veletrh URBIS, který se věnoval chytrým řešením pro města a obce.

Nabídku už v prvních dnech vidělo podle Tyrichové i přes nepřízeň počasí 31.000 lidí. „Letošní návštěvnost dosáhla úrovně z loňského roku, kdy přišlo také přes 45.000 lidí,“ doplnila Tyrichová.

URBIS nabídl 40 firem od startupů až po velké firmy jako E.ON nebo Eltodo. Představily se na něm i brněnské městské firmy Brněnské komunikace, Teplárny Brno a další. „Jeho nultý ročník potvrdil, že se jedná o široké a zajímavé téma s velkým inovačním potenciálem. Naší ambicí je, aby se stal stěžejní akcí pro chytrá řešení měst a obcí v Česku a Slovensku,“ uvedl generální ředitel společnosti Veletrhy Brno Jiří Kuliš.

Na Stavebních veletrzích v Brně již řadu let nevystavují velké stavební společnosti, prezentovali se ale stále velcí výrobci střešní krytiny nebo oken a dveří jako Tondach, Wienerberger, Xella CZ nebo Lomax. „Návštěvníci Stavebních veletrhů Brno získali jak přehled o nových technologiích, stavebních materiálech a aktuálních trendech ve vybavení interiéru, tak i možnost zdarma zkonzultovat své plány s renomovanými nezávislými odborníky,“ doplnila Tyrichová.

Akci doplnil nábytkářský veletrh Mobitex, na kterém příchozí získali přehled o aktuálních trendech v bydlení a vybavení interiéru. Doplněním byly i firmy, které vyrábějí dřevostavby. Součástí veletrhů byl i doprovodný program zaměřující se například na zdravé bydlení v moderní dřevostavbě nebo den energeticky úsporného bydlení.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
V Praze se dnes otevře nové centrum robotiky a kybernetiky ČVUT

V pražských Dejvicích se dnes slavnostně otevře nová budova Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) Českého vysokého učení technického...

Zavřít