PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Stavební společnost OHL ŽS se propadla do rekordní ztráty

Brněnská stavební společnost OHL ŽS se loni propadla do rekordní ztráty 1,5 miliardy korun. Tržby se snížily na méně než polovinu na 5,3 miliardy korun. Vyplývá to z pozvánky na valnou hromadu a doprovodné zprávy představenstva, na něž upozornil server deníku E15. O rok dříve činila ztráta téměř 600 milionů korun.

Výrazně se na hospodaření podepisuje podle informací ve zprávě značný propad v získávání zakázek, úsporná opatření vlády a tlak na nízkou cenu. S poklesem tržeb se potýkaly všechny velké stavební firmy, ne však do takové míry jako brněnský podnik.

Kvůli krizi už dvakrát české firmě půjčila mateřská společnost po 800 milionech korun. Na valné hromadě v dubnu také akcionáři schválili zvýšení základního kapitálu ze 668 milionů o dalších 178 milionů korun.

OHL ŽS od loňska utlumuje aktivity v zahraničí, třeba v Rusku. Letos získala v tuzemsku několik nových tendrů. Za první dva měsíce se jí podařilo získat zakázky za 1,6 miliardy Kč. Na negativní výsledek firma loni reagovala výměnou generálního ředitele. Michala Štefla, který firmu vedl 22 let, nahradil Petr Brzezina. Většinový balík akcií v brněnské firmě drží španělská OHL.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Lapp Kabel otevřel novou výrobní halu

Společnost LAPP KABEL s.r.o., která je součástí skupiny Lapp (mezinárodního výrobce kabelů, kabelových systémů a příslušenství), dnes v Otrokovicích slavnostně...

Zavřít