PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Stanley Black & Decker koupí značku Craftsman

Americký výrobce elektrického nářadí Stanley Black & Decker koupí od obchodního řetězce Sears Holding značku nářadí Craftsman za 900 milionů dolarů (23 miliard Kč). Společnost dnes podle agentury Reuters uvedla, že si tím dál posílí svou sestavu produktů ručního a elektrického nářadí.

Pod značkou Craftsman nabízí Sears elektrické nářadí jako pily nebo vrtačky, ruční nářadí, dále sekačky na trávu, zahradní grily a další vybavení pro dům a zahradu. Transakce dá Stanley Black & Decker právo vyrábět a prodávat zboží této značky mimo prodejny vlastněné řetězcem Sears, který kromě obchodů stejnojmenné značky provozuje zejména síť Kmart.

Skupina Stanley Black & Decker zahrnuje značky Stanley, Black+Decker, Dewalt nebo Porter-Cable. Loni Stanley Black & Decker koupila za téměř dvě miliardy dolarů divizi nářadí od společnosti Newell Brands, a získala tím do svého portfolia značky jako Irwin a Lenox.

Stanley Black & Decker očekává, že zboží značky Craftsman jí v příštích deseti letech zvýší roční tržby v průměru o 100 milionů dolarů. Skupina Stanley Black & Decker vznikla v roce 2010, kdy výrobce elektrického nářadí Stanley Works koupil za 4,5 miliardy dolarů konkurenta Black & Decker. Akvizice vytvořila největšího výrobce elektrického nářadí v USA s tržbami přes deset miliard dolarů ročně.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Nový Hyundai i30. Zdroj: press.hyundai.cz
Nošovický Hyundai vyrobil loni nejvíce automobilů

Nošovická automobilka Hyundai vyrobila loni 358.400 aut, což je nejvíce v historii závodu. Bylo to o 16.200 aut (4,7 procenta)...

Zavřít