PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Společnost Ray Service zahajuje výrobu kabelových svazků v Indii

Společnost Ray Service ze Starého Města na Uherskohradišťsku, která vyrábí kabelové svazky a elektromechanické celky pro letecký, armádní a automobilový průmysl, zahajuje výrobu v Indii. Navázala obchodní partnerství se skupinou Elcomponics India, která sídlí nedaleko hlavního města Dillí. Řekl to zástupce společnosti Pavel Trubačík.

Podle výkonného ředitele Jakuba Gabriela chce Ray Service „myslet globálně a jednat lokálně“. Plánovaná velikost společné výrobní továrny je 10.000 metrů čtverečních. Vznikat zde budou kabelové svazky a elektromechanické celky pro indickou armádu a tamní vojenský i civilní letecký průmysl. Podle Gabriela jsou v plánu školení a tréninky budoucích zaměstnanců společné továrny ve Starém Městě. Ray Service zase bude mít v Indii zástupce.

Podle Trubačíka není partnerství s indickou společností v Asii pro staroměstskou firmu první. Před dvěma lety Ray Service začala spolupracovat s tchajwanskou společností Sinbon, v loňském roce se pak spojila i s čínským subjektem v podobě Ray Service China, dodal Trubačík.

Ray Service funguje od roku 1995. Společnost se z původních pěti rozrostla na nynějších více než 200 zaměstnanců. V roce 2004 postavila v průmyslové zóně ve Starém Městě novou halu, později ještě výrobní plochy rozšířila. Původně se orientovala na vojenský průmysl, postupně se uplatnila i v dalších odvětvích. Zaměřuje se na vývoj, když se specializuje na technicky vyspělá řešení s vysokou přidanou hodnotou.

V roce 2015 podle údajů ve výroční zprávě dosáhla tržeb 227 milionů korun, meziročně o 48 milionů korun více. Zhruba polovinou se na nich podílely dodávky do zahraničí. V roce 2015 Ray Service vykázala zisk 12,6 milionu korun, meziročně o 7,6 milionu Kč více. Údaje o loňském hospodaření společnost zatím nezveřejnila.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Armatury Group vyrobila specifické armatury pro ruský Severstal

Společnost Armatury Group z Dolního Benešova na Opavsku dokončila výrobu speciálních armatur pro ruský hutní kombinát Severstal. Zakázku tvořilo celkem...

Zavřít