PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Společnost Rawela z Lanškrouna příjme 50 pracovníků

Strojírenská firma Rawela z Lanškrouna na Orlickoústecku do podzimu dokončí stavbu nové výrobní a skladovací haly. Produkci postupně zvýší až o 60 procent. Řekl to ředitel nástrojárny a lisovny kovů Petr Šilar.

Podnik patří německému koncernu Weidmüller, který v Česku plánuje rozšíření výroby. Nová výrobní a skladovací hala pro nástrojárnu a lisovnu kovů bude mít užitnou plochu 3500 metrů čtverečních.

„Náš závod patří v rámci koncernu k nejlepším, rozhodl se proto přesunout větší podíl výroby k nám,“ řekl Šilar.

Podnik zaměstnává 105 lidí, dalších pět desítek pracovníků přijme. Pokud zaměstnanci nemají potřebnou kvalifikaci, čeká je školení. Lidí vyučených v potřebném oboru je na trhu práce málo. Část současných pracovníků pochází z Bulharska.

„Když má pracovník zájem, dokážeme z něj udělat kvalitního odborníka, jsme schopni zaškolit i lidi, kteří nejsou přímo z našeho ranku,“ dodal Šilar.

Koncern se zabývá výrobou průmyslových aplikací, například datových sítí. Lanškrounský závod pro něj vyrábí kovové a plastové díly a zároveň nástroje a formy pro jejich výrobu. Produkty dodává do dalších závodů koncernu, které je dokončí, další produkty míří přes německou centrálu k zákazníkům do celého světa, uvedl Šilar.

Předloni společnost utržila za vlastní výrobky a služby přes 100 milionů korun. Nezdaněný zisk podniku činil 5,7 milionu korun. Firma Rawela začala svou nástrojařskou výrobu v místní části Žichlínek v roce 1994. Od roku 1999 je její stoprocentním vlastníkem německý koncern. V roce 2005 se firma rozrostla o lisovnu plastů a v roce 2009 o lisovnu kovů.

Skupina Weidmüller má výrobní závody, obchodní společnosti a zastoupení ve více než 80 zemích světa a zaměstnává kolem 4500 lidí.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Veřejné zakázky ve stavebnictví v lednu posílily o 67 pct

Veřejní investoři v lednu zadali stavebním firmám 456 zakázek za 7,68 miliardy korun. Jejich hodnota meziročně vzrostla o 67,4 procenta,...

Zavřít