PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Společnost Cooper spustí výrobu v nové hale v listopadu

Výrobce autodílů Cooper Standard Automotive v květnu dostaví halu v průmyslové zóně Bystřice nad Pernštejnem. Zkušební výroba v ní bude zahájena v listopadu, sériová v příštím roce, sdělila dnes ČTK Lenka Nováková z podniku. V novém závodě by mělo pracovat kolem 150 lidí. Hlásí se tam i zaměstnanci těžebního závodu v nedaleké Rožné, kde s minulým rokem skončila těžba uranu. První část horníků z dolu odejde ke konci tohoto měsíce.

Bystřická radnice teď kvůli útlumu těžby obavy z velkého růstu nezaměstnanosti nemá, a to díky loni získaným investorům do průmyslové zóny i vzhledem tomu, že nové pracovníky hledají také zavedené místní podniky. „Teď je tady nejnižší nezaměstnanost za dlouhou dobu,“ řekl ČTK místostarosta Josef Vojta (nestraník). Radnice se letos postará o dokončení infrastruktury v průmyslové zóně. Výběrové řízení na státem dotovanou stavbu v celkové hodnotě 21,5 milionu Kč vyhrála firma Strabag, její stroje už v zóně provádějí první zemní práce.

Firma Cooper Standard zahájila v Bystřici nad Pernštejnem stavbu loni v létě. Buduje halu o rozloze 8000 metrů čtverečních. Z nabízených pracovních míst už je podle Novákové obsazeno 80 procent. Pracovníci, kteří nastoupili, se zaučují v závodě společnosti ve Žďáru nad Sázavou, kde ve výrobě systémů pro rozvod kapalin v autech pracuje kolem 1000 lidí.

V bystřické průmyslové zóně vlastní firma Cooper osm hektarů pozemků, protože tam svoji výrobu chce v dalších letech rozšiřovat. Zaměstnávat by tam výhledově mohla skoro 500 lidí.

Z těžebního závodu Geam odejde na konci března 154 pracovníků. Podle lednových údajů podniku už v dole probíhají likvidační práce. Geam na přelomu roku zaměstnával přes 700 lidí.

V Bystřici nad Pernštejnem bylo minulý měsíc bez práce 399 lidí, což představovalo nezaměstnanost 7,1 procenta. O rok dříve bylo ve městě podle údajů na webu ministerstva práce stejnou dobou 461 nezaměstnaných. V únoru 2015 bylo bez práce 531 obyvatel Bystřice, nezaměstnanost tam tehdy činila 9,1 procenta.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
AMPER TOUR 2017: Komentované prohlídky na veletrhu

Chcete z návštěvy veletrhu AMPER vytěžit maximum? Pak právě pro vás stojí za zvážení absolvovat komentovanou prohlídku vybraných expozic v rámci tzv....

Zavřít