PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Společnost Assa Abloy Rychnov zvedla obrat o 18 procent

Zámkařská společnost Assa Abloy Czech & Slovakia, která v Rychnově nad Kněžnou vyrábí zámky FAB a v Týništi nad Orlicí autozámky, zvýšila loni obrat o 18 procent na dosud nejvyšších 2,9 miliardy korun. Zisk firmy vzrostl na 112 milionů korun z předloňských 71 milionů korun.

Společnost, která je součástí švédského koncernu Assa Abloy, zaměstnává téměř 1000 lidí. Z nich více než polovina pracuje v rychnovském závodě na výrobu cylindrických vložek zámků a visacích zámků. Rychnovský závod v minulých letech zažil výrazný rozvoj a v současnosti patří k největším v oboru v Evropě. „Loni jsme vyrobili přes osm milionů kusů vložek. Vedle značky FAB vyrábíme dalších 15 značek v rámci koncernu ASSA ABLOY. Asi 80 procent výroby jde na export,“ řekl jednatel společnosti a ředitel rychnovského závodu Jan Galda.

Mezi množství v rychnovském závodě vyráběných zámků patří i klasické cylindrické vložky FAB 2000. Foto: Assa Abloy

Mezi množství v rychnovském závodě vyráběných zámků patří i klasické cylindrické vložky FAB 2000. Foto: Assa Abloy

Investice do nových technologií a výrobní haly v Rychnově od roku 2005 dosáhly více než jedné miliardy korun. Zejména díky přesunům výroby cylindrických vložek ze závodů v západní Evropě produkce rychnovského závodu od té doby vzrostla přibližně šestinásobně. Loni závod zvýšil počet zaměstnanců asi o 30 na 512 lidí. „Rychnov je srdcem koncernu pro cylindrické vložky a visací zámky. Letos počítáme v Rychnově s růstem obratu o asi čtyři procenta,“ řekl Galda. Loni měl závod obrat 828 milionů korun.

Další významný rozvoj Rychnovští čekají v dalších letech zejména v oblasti takzvaných elektromechanických zámků. Ty mohou být spojeny například s ovládáním na dálku prostřednictvím mobilních zařízení. Nyní na výrobě elektromechanických zámků v Rychnově pracuje asi 25 lidí a do budoucna firma počítá s tím, že jich bude více.

Assa Abloy se vlastníkem rychnovské továrny FAB stala v roce 1997 a od té doby patří k nejvýraznějším švédským investorům v Česku. Historie samotné rychnovské továrny sahá do roku 1911.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Witte staví halu v průmyslové zóně Ostrova nad Ohří

Společnost Witte Automotive započala stavět výrobní halu v ostrovské průmyslové zóně. Firma, která v Nejdku vyvíjí a vyrábí zámkové systémy...

Zavřít