PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Společnost AGC Automotive loni zaznamenala rekordní výrobu

Společnost AGC Automotive Czech loni vyrobila přes 32 milionů autoskel, což je dosud nejvíce. Oproti roku 2015 to bylo o 3,8 procenta více, řekl dnes ČTK výrobní ředitel Luděk Steklý. V posledních pěti letech se výroba v závodu v Chudeřicích na Teplicku zvýšila o víc než polovinu. Firma loni investovala 160 milionů korun, velkou část do rozvoje nových technologií.

Rekordní rok podle Steklého ovlivnily výroby pro nové projekty, ve kterých sehrál roli i vlastní vývoj ve firmě. „Šlo například o zahájení dodávek pro nové modely legendárního vozidla Mini Cooper, nové modely Volvo či Alfa Romeo. Ke konci roku jsme pak dokončili projekt a začali dodávat čelní skla pro dlouho očekávaný model Škoda Kodiaq,“ řekl ČTK Steklý.

AGC Automotive Czech loni investovala zhruba 160 milionů korun. Zhruba třetina z toho šla do rozvoje nových technologií. „Loni jsme zahájili několik desítek nových projektů na výrobu nových typů autoskel pro evropské automobilky,“ uvedl Steklý.

Mezi zákazníky chudeřického výrobce patří všechny světové automobilové koncerny jako Volkswagen, Mercedes, BMW, Škoda, Renault, Toyota, Peugeot, Citroën, Hyundai, KIA, Suzuki, Fiat a další.

AGC Automotive v Chudeřicích je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC, která je největším světovým výrobcem plochého skla.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Miliardář Krsek kupuje polovinu společnosti Papcel

Poloviční podíl v litovelském výrobci papírenských strojů Papcel kupuje miliardář a spolumajitel strojírenské společnosti Škoda Transportation Tomáš Krsek. O podpisu...

Zavřít