SP ČR: Zvýšení důvěry v ekonomiku? Jen zmírnění pesimismu!

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

V průmyslu se v únoru hodnocení současné celkové ekonomické situace respondentů nezměnilo. Oživení se tudíž ani v příštích měsících neočekává.

Průmyslníci v České republice jsou nadále skeptičtí k vývoji hospodářství. Potvrzuje to jejich únorové hodnocení ekonomiky. Celková důvěra v domácí ekonomiku se sice oproti předchozímu měsíci mírně zvýšila a souhrnný indikátor důvěry (indikátor ekonomického sentimentu) se ve srovnání s lednem lehce zvedl o 1,6 bodu. Ovšem souhrnný indikátor důvěry a indikátor důvěry podnikatelů zůstává oproti únoru 2012 nadále nižší.

„Dnešní indikátor důvěry se sice mírně zvýšil, ale v průmyslu se jedná pouze o zlepšení záporného salda z mínus 10,7 na mínus osm. Jsou to o něco lepší hodnoty než na přelomu roku, což je náznak cesty k určité stabilizaci. Rozhodně to není signál obratu vývoje, nýbrž jen zmírnění pesimismu,“ uvedl Bohuslav Čížek, analytik Svazu průmyslu a dopravy ČR.

K dalšímu vývoji české ekonomiky dále poznamenal: „Cesta ke stabilizaci bude velmi pozvolná a křehká. Nelze činit závěry z jednoho indikátoru, ale doufáme, že tento trend bude pokračovat“.

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Mohlo by vás zajímat...