PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Sokolovská uhelná vydělala přes miliardu korun díky ČEZu

Akciová společnost Sokolovská uhelná (SUAS) loni vytvořila zisk po zdanění ve výši 1,094 miliardy korun. Je to o 711 milionů korun více než v roce 2015. Za nárůstem je zejména ukončení mnohaletého sporu o cenu uhlí se skupinou ČEZ, vyplývá z výroční zprávy firmy.

Podle výroční zprávy, na kterou dnes upozornil server Euro.cz, měla uhelná společnost v roce 2016 tržby 6,479 miliardy, což je o necelých 100 milionů méně než v předcházejícím roce. Mohla ale rozpustit rezervy, které si firmy připravila právě kvůli sporu s ČEZ.

„Tato skutečnost měla mimořádný dopad do hospodaření společnosti v roce 2016, ale bude mít i značný význam pro roky budoucí,“ uvedl ve výroční zprávě předseda představenstva SUAS Jiří Pöpperl.

SUAS loni prodala 3,818 milionu tun uhlí, což bylo meziročně o téměř milion tun více. Dodala také 3323 gigawatthodiny elektrické energie a 1957 terajoulu tepla, obojího mírně více než v roce 2015.

Sokolovská uhelná se roky přela s ČEZ o cenu za uhlí, které SUAS dodává do elektrárny v Tisové. Podle SUAS byla cena neúměrně nízká. Nakonec se ale obě strany dohodly a součástí dohody byl odkup elektrárny Tisová Sokolovskou uhelnou.

Podle Pöpperla složitost na trhu pevných paliv a elektrické energie neslibuje jednoduchý vývoj ani v následujících letech. Společnost se proto zaměří na vnitřní optimalizaci a zkvalitnění ve výnosové oblasti a také na snižování nákladů.

Do skupiny firem Sokolovské uhelné patří také společnosti,, které dodávají teplo a zabývají se skládkováním, ale i sportovní kluby jako FK Baník Sokolov nebo Golf Sokolov.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Studie Audi Q8 sport concept s operačním systémem Android

Značka se čtyřmi kruhy představila na prestižní konferenci řešení Android Automotive, které je kompletně integrováno do informačního a zábavního systému...

Zavřít