PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Slovenský Hyunnam plánuje investovat 17 mil. eur

Slovenský výrobce komponentů pro automobilový průmysl Hyunnam SK plánuje investovat do rozšíření svých výrobních kapacit téměř 17 milionů eur (459 milionů korun). Vyplývá to z materiálu tamního ministerstva hospodářství, které navrhlo firmě udělit investiční pobídky.

Hyunnam SK podniká na Slovensku od roku 2014. V továrně na severu země, kde zaměstnává zhruba 90 lidí, vyrábí plastové moduly zejména pro sedadla osobních automobilů.

Plánovaná investice podniku počítá s více než zdvojnásobením jeho výrobní kapacity a s vytvořením 240 nových pracovních míst. Své produkty plánuje společnost dodávat i odběratelům v České republice a Polsku. Dokončení investičního projektu je naplánováno na konec roku 2018.

Slovenské ministerstvo hospodářství navrhlo vládě, aby poskytla výrobci komponentů investiční pobídky v celkové výši 5,9 milionu eur (159,3 milionu korun), a to hlavně v podobě úlevy na dani z příjmů.

Automobilový průmysl je hlavním tahounem ekonomiky Slovenska, které loni bylo v přepočtu na obyvatele největším výrobcem osobních aut na světě. V zemi pod Tatrami mají své závody automobilky Kia Motors, PSA a Volkswagen, na které je navázaná řada výrobců součástek. Odvětví automobilového průmyslu posílí svou pozici ve slovenském hospodářství po dokončení továrny britské automobilky Jaguar Land Rover, která staví závod na jihu Slovenska.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
ČEZ významně rozšíří počet rychlodobíjecích stanic

Energetická společnost ČEZ v následujících měsících významně rozšíří počet rychlodobíjecích stanic pro elektromobily. ČTK o tom dnes informoval mluvčí společnosti...

Zavřít