Slévárně Heunisch Brno loni klesl zisk na polovinu

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Slévárně HEUNISCH Brno loni klesl zisk na polovinu. Firma vydělala po zdanění 27,5 milionu korun. V zisku je dva roky po sobě, předtím byla sedm let ve ztrátě. Firmě také klesly tržby za prodej vlastních výrobků a služeb o sedm procent na 583 milionů korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti založené ve Sbírce listin.

Slévárna Heunisch Brno patří k největším podnikům svého druhu na jižní Moravě. Loni zaměstnávala průměrně 288 lidí, což je meziročně o deset méně. „Počátkem roku 2015 reagovalo vedení společnosti na nízký stav zakázek neprodloužením pracovních poměrů uzavřených na dobu určitou v průběhu roku 2014,“ uvedl ve výroční zprávě jednatel slévárny Ladislav Mošovský. Podle něj se poté situace stabilizovala a ve stavu personálu už nebyly žádné větší výkyvy.

Rozhodující část produkce společnosti je určena pro zahraniční zákazníky, jen devět procent odlitků šedé litiny pro tuzemské odběratele. Příkladem je společnost Zetor tractors, se kterou slévárna v Brně sousedí.

Slévárna Heunisch Brno se zaměřuje na výrobu odlitků z šedé litiny a ze speciální litiny nízkolegované cínem. Produkce firmy je určena pro traktorový a dopravní průmysl. Jde o odlitky pro motory, převody a nápravy.

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Mohlo by vás zajímat...