PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Slévárně Heunisch Brno loni klesl zisk na polovinu

Slévárně HEUNISCH Brno loni klesl zisk na polovinu. Firma vydělala po zdanění 27,5 milionu korun. V zisku je dva roky po sobě, předtím byla sedm let ve ztrátě. Firmě také klesly tržby za prodej vlastních výrobků a služeb o sedm procent na 583 milionů korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti založené ve Sbírce listin.

Slévárna Heunisch Brno patří k největším podnikům svého druhu na jižní Moravě. Loni zaměstnávala průměrně 288 lidí, což je meziročně o deset méně. „Počátkem roku 2015 reagovalo vedení společnosti na nízký stav zakázek neprodloužením pracovních poměrů uzavřených na dobu určitou v průběhu roku 2014,“ uvedl ve výroční zprávě jednatel slévárny Ladislav Mošovský. Podle něj se poté situace stabilizovala a ve stavu personálu už nebyly žádné větší výkyvy.

Rozhodující část produkce společnosti je určena pro zahraniční zákazníky, jen devět procent odlitků šedé litiny pro tuzemské odběratele. Příkladem je společnost Zetor tractors, se kterou slévárna v Brně sousedí.

Slévárna Heunisch Brno se zaměřuje na výrobu odlitků z šedé litiny a ze speciální litiny nízkolegované cínem. Produkce firmy je určena pro traktorový a dopravní průmysl. Jde o odlitky pro motory, převody a nápravy.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Slovenský Hyunnam plánuje investovat 17 mil. eur

Slovenský výrobce komponentů pro automobilový průmysl Hyunnam SK plánuje investovat do rozšíření svých výrobních kapacit téměř 17 milionů eur (459...

Zavřít