Slévárně HEUNISCH Brno loni klesl zisk na polovinu

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Slévárně HEUNISCH Brno loni klesl zisk na polovinu. Firma vydělala po zdanění 14 milionů korun. V zisku je tři roky po sobě, předtím byla sedm let ve ztrátě. Firmě také klesly o procento tržby za prodej vlastních výrobků a služeb na 554 milionů korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti založené ve Sbírce listin.

Slévárna Heunisch Brno patří k největším podnikům svého druhu na jižní Moravě. Loni zaměstnávala průměrně 290 lidí, což je meziročně o dva více.

Rozhodující část produkce společnosti je určena pro zahraniční zákazníky. Pět procent odlitků šedé litiny je pro tuzemské odběratele, například pro společnost Zetor tractors, se kterou slévárna v Brně sousedí.

Slévárna Heunisch Brno se zaměřuje na výrobu odlitků z šedé litiny a ze speciální litiny nízkolegované cínem. Produkce firmy je určena pro traktorový a dopravní průmysl, kam směřují její odlitky pro motory, převody a nápravy. Mezi zákazníky společnosti patří společnosti ZF Steyr, Lombardini Slovakia nebo Volvo.

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Mohlo by vás zajímat...