PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Slévárně HEUNISCH Brno loni klesl zisk na polovinu

Slévárně HEUNISCH Brno loni klesl zisk na polovinu. Firma vydělala po zdanění 14 milionů korun. V zisku je tři roky po sobě, předtím byla sedm let ve ztrátě. Firmě také klesly o procento tržby za prodej vlastních výrobků a služeb na 554 milionů korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti založené ve Sbírce listin.

Slévárna Heunisch Brno patří k největším podnikům svého druhu na jižní Moravě. Loni zaměstnávala průměrně 290 lidí, což je meziročně o dva více.

Rozhodující část produkce společnosti je určena pro zahraniční zákazníky. Pět procent odlitků šedé litiny je pro tuzemské odběratele, například pro společnost Zetor tractors, se kterou slévárna v Brně sousedí.

Slévárna Heunisch Brno se zaměřuje na výrobu odlitků z šedé litiny a ze speciální litiny nízkolegované cínem. Produkce firmy je určena pro traktorový a dopravní průmysl, kam směřují její odlitky pro motory, převody a nápravy. Mezi zákazníky společnosti patří společnosti ZF Steyr, Lombardini Slovakia nebo Volvo.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Vítkovice Power Engineering půjdou do konkurzu, rozhodl soud

Společnost Vítkovice Power Engineering (VPE) půjde do konkurzu. O přeměně z reorganizace rozhodl soud na návrh představenstva firmy. Vyplývá to...

Zavřít