PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Skupina KOMA koupila stavební firmu Dosting

Skupina KOMA, do které patří zejména vizovický výrobce modulárních systémů KOMA Modular, získala brněnskou stavební firmu Dosting. ČTK to dnes řekl marketingový ředitel KOMA Modular Martin Hart. Společnost Dosting se věnuje zateplení, prosvětlení a opláštění staveb. KOMA Modular vyrobila také český pavilon pro světovou výstavu Expo 2015 v Miláně, produkuje obytné, sanitární, speciální a nízkoenergetické moduly. Získala titul Vodafone Firma roku 2015, soutěž vyhlašují Hospodářské noviny.

Skupinu KOMA vlastní Stanislav Martinec, patří do ní také KOMA Rent, KOMA Slovakia a KOMA Space. Spojením modulárních systému společnosti KOMA Modular a specializace firmy Dosting by podle Harta měly vzniknout inovativní modulární systémy. Dosting by měl dodávat i nové typy fasád a výplně stavebních otvorů.

Firma Dosting podle dostupných údajů ve výročních zprávách v roce 2015 zaměstnávala 45 lidí, tržby činily 113 milionů korun. Podílela se na stavbě výrobních hal či administrativních budov, na objekt letiště v Brně-Tuřanech například dodala prosklenou fasádu, okna i dveře.

Společnosti KOMA Modular podle Harta předloni vzrostly tržby na 912 milionů korun, což bylo o 250 milionů více než v předchozím roce. Nárůst tržeb způsobila zejména velká poptávka po modulárních systémech z Německa, firma tam dodávala domy pro azylanty. Do Německa směřuje více než polovina produkce firmy. Z celkové produkce společnosti jde 85 procent na export, KOMA dodává také do zemí Beneluxu, Slovenska, Francie, Polska, severských zemí a Itálie. Ve firmě nyní pracuje 250 lidí, loni jich bylo asi 200. Nárůst způsobilo to, že firma zaměstnala lidi, kteří dříve byli zaměstnáni přes agenturu.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Ostravská huť automatizovala provoz hasicích vozů na koksovně

Hutní společnost ArcelorMittal Ostrava (AMO) plně automatizovala provoz hasicích vozů na koksárenských bateriích 1 a 2. Tyto vozy tak nyní...

Zavřít