PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Škoda Electric dodá do Ostravy 12 trolejbusů

Škoda Electric dodá do Ostravy 12 trolejbusů za více než 160 milionů korun. Plzeňská firma uzavřela s tamním dopravním podnikem smlouvu na dodávku deseti „krátkých“ dvanáctimetrových vozidel Škoda 26Tr a dvou velkokapacitních vozidel 27Tr. ČTK to dnes řekl člen představenstva Škody Electric Karel Majer.

„První cestující by se v nich mohli svézt už letos na podzim. Kompletní dodávku dokončíme v prvním čtvrtletí 2018,“ uvedl. Dodávka navazuje na zatím poslední obdobný kontrakt z roku 2015, kdy Škoda Electric dodala do Ostravy 12 vozidel typů 26Tr a 27Tr.

Podle obchodního manažera Škody Electric Radka Kapra ocení cestující například výkonnou klimatizaci. Trolejbusy mají trakční baterie, díky nimž mohou jezdit i na trasách bez trolejového vedení. „Tento typ si u zákazníků získal velkou oblibu a stal se velmi žádaným na tuzemském i zahraničním trhu,“ uvedl. Kloubové trolejbusy 27Tr jsou navíc vybavené zařízením pro úsporu trakční energie, takzvanými superkapacitory.

Kromě Ostravy jezdí trolejbusy ze Škodovky v dalších 12 městech ČR, například v Brně, Hradci Králové a Pardubicích. Nyní firma pracuje také na nových vozidlech například pro rumunské město Galati, pro Prešov a Žilinu a pro několik českých měst včetně Plzně a Českých Budějovic, dodal Kapr.

Škoda Electric je největším evropským výrobcem trolejbusů. Vyrobila jich už více než 14.000. České trolejbusy jezdí ve 30 zemích v Evropě, Asii a v Severní Americe. Kromě tradičního vývoje a výroby trolejbusů nabízí firma dva typy nových bateriových elektrobusů. Škoda Electric mimo jiné uspěla ve výběrovém řízení na dodávku elektrobusů pro společnost Arriva Morava, která před měsícem představila v Třinci flotilu deseti nových elektrobusů určených pro systém městské hromadné dopravy.

Škoda Electric se 760 zaměstnanci ročně utrží mezi pěti až šesti miliardami korun. Předloni podnik prodal víc než 250 trolejbusů. Vyrábí také pohony pro různá elektrická vozidla a trakční motory, bateriové elektrobusy a umí také hybridní a vodíkové autobusy.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
ABB koupila rakouský podnik B+R

Švýcarská strojírenská společnost ABB koupila rakouskou skupinu Bernecker + Rainer Industrie-Elektronik. ABB to uvedla v dnešním sdělení. Největší akvizice podniku...

Zavřít