PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Škoda Auto otevřela nový parkovací dům

Automobilka Škoda Auto dnes otevřela nový parkovací dům pro své zaměstnance u šesté brány do areálu závodu, stál zhruba 162 milionů korun. Náměstek primátora Jiří Bouška (Volba pro Mladou Boleslav) postup automobilky chválí. Auta zaměstnanců totiž dlouhodobě zatěžují město, především parkoviště v sídlištích okolo závodu. Místní obyvatelé potom nemají kde parkovat.

parkovaci_dum_skoda_auto

„Jsme rádi, že automobilka vyslyšela požadavky města a svých zaměstnanců a postavila tento parkovací dům, díky čemuž se rozšířil počet parkovacích míst, které mají její zaměstnanci k dispozici. Jsme rádi, že se nám daří řešit problém lépe, než třeba v Praze, kde tato objemová parkoviště chybí,“ řekl Bouška.

Výstavba domu trvala šest měsíců. V pěti patrech je místo pro 1150 aut. Dům stojí na místě někdejšího parkoviště, jehož kapacitu tak rozšířil o 745 míst. Kromě standardních míst je v domě k dispozici 114 míst pro invalidy a 90 míst pro auta jezdící na zemní plyn. Do budoucna počítá automobilka se zavedením přípojek kvůli možnosti dobíjení elektromobilů.

Škoda Auto má v Mladé Boleslavi na několika parkovacích plochách pro své zaměstnance celkem 5444 parkovacích míst pro osobní auta. V Mladé Boleslavi pracuje v automobilce přes 20.000 lidí, ne všichni ale jezdí do práce autem. Již v loňském roce Škodovka rozšířila parkovací plochu u 13. brány do závodu.

Otevření nového parkovacího domu přineslo v jeho okolí dopravní změny. Na křižovatku ulice Štefánikova a Dukelských hrdinů, do které ústí výjezd z parkovacího domu, byly instalovány semafory kvůli očekávanému silnému provozu. V řadě ulic v okolí je nově umožněn provoz jen jedním směrem, aby si řidiči nemohli zkracovat cestu na hlavní tahy. Automobilka ve spolupráci s městem navíc zrekonstruovala nebo postavila několik přístupových cest k parkovacímu domu, mimo jiné i přivaděč k dálnici D10, která vede jihovýchodně od závodu.

Škoda Auto je součástí německého koncernu Volkswagen. Provozuje tři výrobní závody v České republice, vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Škoda Auto zaměstnává v českých závodech zhruba 27.000 lidí, z toho 2000 cizinců.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Stavba
Skupina KOMA koupila stavební firmu Dosting

Skupina KOMA, do které patří zejména vizovický výrobce modulárních systémů KOMA Modular, získala brněnskou stavební firmu Dosting. ČTK to dnes...

Zavřít