PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Škoda Auto má novou válcovou laboratoř

Automobilka Škoda Auto dnes otevřela v Mladé Boleslavi novou laboratoř za 15 milionů eur (402 milionů korun). Zabývat se bude vývojem pohonů i ověřováním kvality vyráběných vozů. Vznikne v ní postupně 24 pracovních míst. Podle společnosti se jedná o nejmodernější válcovou laboratoř ve střední Evropě, ročně v ní odborníci uskuteční na 2600 měření.

Moderní budova v areálu Motorového centra, ve které se nachází nová válcová laboratoř. Foto Škoda Auto

Laboratoř bude sloužit k testování a vývoji benzinových, naftových i alternativních pohonů, hybridních a elektrických. Motorové centrum, které je nyní o laboratoř rozšířeno, otevřela automobilka v roce 2014. „Rozšířením Motorového centra se zároveň vydáváme důležitým směrem k novým, technicky pokrokovým řešením, neboť nová laboratoř představuje rozšíření našich vývojových aktivit v oblasti elektromobility,“ uvedl člen představenstva za oblast technického vývoje Škoda Auto Christian Strube.

Stavba nové budovy o ploše víc než 3600 čtverečních metrů začala v červnu roku 2015, jejím klíčovým zařízením je válcová zkušebna simulující jízdní odpory testovaného vozidla. Do roku 2019 přibudou ještě další dvě válcová zkušební zařízení. Všechny prováděné testy odpovídají aktuálně platným normám, výsledky nechává společnost analyzovat přímo na místě.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
ABB ČR se loni dařilo a polepšila si v zisku o tři procenta

Firma ABB ČR, která podniká v oblasti energetiky a automatizace, zvýšila loni tržby o tři procenta na 14,4 miliardy korun.

Zavřít