PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Škoda Auto investuje do závodu v Kvasinách 11,6 miliardy

Automobilka Škoda Auto investuje do svého výrobního závodu v Kvasinách na Rychnovsku za období od roku 2015 do konce letošního roku 428 milionů eur, tedy v přepočtu 11,6 miliardy korun. Investice se týkají rozšíření výrobního závodu pro modely Kodiaq a Superb. V důsledku investice se zvýší výrobní kapacita až na 295.000 vozů ročně, což je o 15.000 vozů více než dosud, uvádí Škoda Auto.

Firma v Kvasinách zvyšuje i počet pracovních míst, loni celkově o 2600, uvedli dnes představitelé automobilky na tiskové konferenci. Škodovka v tomto roce vyrobí v Kvasinách zhruba 70.000 vozů Kodiaq, v dalších letech o 5000 více.

Loni společnost investovala i do hlavního závodu v Mladé Boleslavi, a to v přepočtu zhruba 2,3 miliardy Kč. Díky investici do nové automatické lisovací linky PXL automobilka vytvořila 140 pracovních míst.

Dalších dvanáct milionů eur, tedy v přepočtu asi 324,2 milionu korun investovala Škoda Auto do motorového centra v Česaně, kde v celém závodu pracuje na 2000 vývojářů. Motorové centrum by mělo převzít více vývojových aktivit celého koncernu Volkswagen, řekl předseda představenstva Bernhard Maier. Slavnostní otevření nového motorového centra se očekává v dubnu.

Dalších 200 milionů korun investovala automobilka do podnikového učiliště. Za tři roky vybudovala moderní vzdělávací centrum s novými učebnami, sociálním zázemím i restaurací. Vzniklo také centrum robotiky, kde se studenti naučí pracovat s roboty, které firma používá ve výrobě. Automobilka musí do učiliště investovat nadále, a to kvůli rozvoji e-mobility, digitalizace a konektivity.

Ve spolupráci se Škoda Auto uskuteční řadu investičních akcí také Mladá Boleslav. V rámci spolupráce investuje automobilka desítky milionů korun. Firma bude s radnicí spolupracovat například na přestavbě křižovatek ve městě nebo úpravách prostoru mezi závodem Škoda Auto a dálnicí D10.

Firma dokončila patkovací dům v Mladé Boleslavi za 162 milionů korun pro své zaměstnance. Automobilka tak reagovala na to, že auta zaměstnanců zatěžují parkoviště na sídlištích okolo závodu. Výstavba domu trvala šest měsíců. V pěti patrech je místo pro 1150 aut. Otevřen byl v lednu.

Ve třech českých závodech v Mladé Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí zaměstnává firma zhruba 30.000 lidí, zhruba 20.000 z nich pracuje v mladoboleslavském závodě. Vyrábí i v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii většinou prostřednictvím koncernových partnerství, na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Loni automobilka zvýšila čistý zisk o 34 procent na 951 milionů eur, což je 25,7 miliardy korun. Tržby vzrostly o desetinu na rekordních 13,7 miliardy eur (370 mld Kč).

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Zaměstnanci Porsche dostanou prémie okolo 246.000 Kč

Německý výrobce luxusních automobilů Porsche vyplatí svým zaměstnancům za loňský rok odměnu 9111 eur (246.000 Kč) na osobu. Odměna se...

Zavřít