PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Sinopec, největší zpracovatel ropy v Asii zvýšil zisk o 44 procent

Čínská státní petrochemická společnost Sinopec loni zvýšila čistý zisk o 44 procent na 46,4 miliardy jüanů (téměř 169 miliard Kč). Zasloužil se o to solidní výkon rafinerských i chemických aktivit, uvedla dnes firma. Sinopec je největším zpracovatelem ropy v Asii.

Tržby z prodeje pohonných hmot se zvýšily téměř o tři procenta. U těžby ropy ale firma zaznamenala pokles, který proti předchozímu roku přesáhl 13 procent. Nízké ceny suroviny si totiž vynutily uzavírání ropných vrtů s vysokými provozními náklady.

Rafinerie společnosti Sinopec loni zpracovaly 235,5 milionu tun ropy, což představuje pokles o 0,4 procenta proti předchozímu roku. Letos firma počítá s nárůstem na 240 milionů tun. Sinopec v letošním roce plánuje zvýšit kapitálové výdaje o 44 procent na 110,2 miliardy jüanů (zhruba 400 miliard Kč) ze 76,5 miliardy jüanů v roce 2015.

V oblasti chemických aktivit podnik přikročil k optimalizaci výroby ve prospěch produktů s vyšší přidanou hodnotou. To by mělo v příštích letech podpořit ziskovost, uvedla agentura Reuters.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Firmě Motor Jikov Group přibylo zakázek hlavně díky Scanii

Více zakázek pro společnost Scania bude mít letos českobudějovický holding Motor Jikov Group, dohromady za téměř půl miliardy korun. Holding...

Zavřít