PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Sika CZ chce koupit svého konkurenta KVK Holding

Výrobce stavební chemie a průmyslových tmelů a lepidel Sika CZ chce koupit svého konkurenta KVK Holding a.s. Transakci začal posuzovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), zjistila ČTK na jeho webu. Úřad zahájil správní řízení počátkem tohoto týdne. O povolení transakce rozhodne zřejmě ještě během září, vede totiž pouze zjednodušené řízení. Posuzovat bude oblast malt, chemických příměsí do betonů a malt a hydroizolací.

Sika CZ zaměstnává kolem stovky lidí. V Modřicích u Brna vyrábí maltové směsi. Má tam také výzkumné a vývojové centrum pro východní Evropu. Sika je globální skupinou se sídlem ve Švýcarsku. Loni v Česku její pobočka měla výnosy 851 milionů korun a vydělala po zdanění 36 milionů.

Pražský KVK Holding a.s. je výrazně menší firmou. Před dvěma lety jeho výnosy dosáhly podle ekonomické databáze Prodata 32 milionů korun. Firma vydělala po zdanění 17,6 milionu korun. Jejím stoprocentním vlastníkem je zatím Golbat Holdings Limited. Do holdingu KVK patří Krkonošské vápenky Kunčice a firmy KVK PARABIT a KVK Slovakia.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Kärcher postaví v Modleticích nové sídlo za 150 milionů korun

Firma Kärcher, která se specializuje na prodej, vývoj a výrobu čisticí techniky, postaví v Modleticích u Prahy nové sídlo za...

Zavřít