PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Sigma Group má zájem založit v Rusku společný podnik

Čerpadlářská společnost Sigma Group chce v Rusku s místní firmou založit společný podnik na výrobu čerpadel, aby se lépe prosadila na tamním trhu a zmírnila dopad protiruských sankcí na svůj export. Založení společného závodu v posledním čísle podnikového zpravodaje Sigmaprofil oznámil vedoucí exportu Sigmy Group Ivo Kovář.

„Sigma Group jedná se společností Turbonasos Voroněž o založení společného podniku na výrobu čerpadel. Jednání jsou nyní ve fázi před uzavřením smlouvy o založení společného podniku,“ uvedl Kovář. Podl něj by přípravné práce na společné výrobě čerpadel pro ruský trh měly být zahájeny do konce letošního roku. Další podrobnosti nezveřejnil.

Sankce zkomplikovaly export do Ruska. Nejvíce je sankcemi postiženo strojírenství. Problémy pociťují zejména firmy, které vyvážely do Ruska produkci, která se vyrábí i tam. Kvůli propadu rublu a dalším událostem je jejich produkt rázem nekonkurenceschopný a mnozí dosavadní partneři dávají přednost mnohem levnější domácí variantě. Ruská vláda se navíc snaží pomocí administrativních nařízení podporovat zboží od místních výrobců.

Skupina Sigma Group se v posledních letech kromě sankcí navíc musela vyrovnat s důsledky nízkých cen ropy a slabým rublem. Důležití obchodní partneři z Ruska a dalších zemí Společenství nezávislých států totiž kvůli tomu snížili investice, a tím i poptávku po čerpadlech.

Holdingu Sigma Group předloni klesly konsolidované tržby meziročně o deset procent z 1,379 miliardy Kč v roce 2014 na 1,237 miliardy Kč. Skupina měla provozní hospodářský zisk 56,4 milionu Kč.

Skupinu Sigma Group tvoří 15 vývojových, výrobních a obchodních společností orientovaných na čerpací techniku. Mateřská společnost SPL Holding zaměstnává zhruba pět stovek lidí a její základní kapitál činí 89 milionů korun. Jediným akcionářem SPL Holdingu je kyperská firma TZ STONES MINING LIMITED.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Kolektivní vyjednávání se Škodou je dle odborářů v kritické fázi

Do kritické fáze se podle odborářů automobilky Škoda Auto dostávají kolektivní vyjednávání se Škodovkou o pracovní době a dalších podmínkách...

Zavřít