PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Siemensu v ČR klesl v roce 2015 zisk o pětinu

Skupině elektrotechnických firem Siemens v Česku ve fiskálním roce končícím 30. září 2015 klesl zisk o pětinu na 1,36 miliardy korun. Tržby se snížily o desetinu na 25,5 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

„Celkově bylo obchodní prostředí ovlivněno růstem české ekonomiky. Byli jsme svědky stagnace v oblastech energetiky a infrastruktury a také složité situace a volatility globálních trhů, která byla způsobena především geopolitickou nestabilitou v euroasijském regionu, což mělo vliv na naše globálně orientované továrny,“ uvedl jednatel Siemens ČR Eduard Palíšek.

Společnost loni v Česku investovala do výzkumu a vývoje 510 milionů Kč, což je více než dvojnásobek výdajů v této oblasti v roce 2014. Počet pracovníků klesl o zhruba 70 na 6700 lidí.

Siemens loni oslavil 125 let na českém trhu a letos 13. prosince uplyne 200 let od narození zakladatele společnosti, německého elektrotechnika, vynálezce a podnikatele Ernsta Wernera Siemense.

Pod společnost Siemens ČR spadá devět odštěpných závodů, které dodávají technologie, produkty a služby v oblasti energetiky, zdravotnictví, průmyslové a veřejné infrastruktury, automobilového průmyslu a informačních technologií.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Švýcarští vědci chtějí vytvořit solární bezpilotní letouny

Bezpilotní letouny na solární pohon, které se ve vzduchu udrží několik měsíců bez paliva, chtějí vyvinout švýcarští vědci a dobrodruzi...

Zavřít