Siemens vyhlašuje 9. ročník soutěže v CNC programování Sinumerik Cup

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Siemens Sinumerik Cup je soutěž pro střední školy a učiliště, ve které soutěží týmy studentů technických středních škol a učilišť. V soutěži týmy připravují program pro výrobu skutečného produktu, kterým je letos experimentální koncový efektor pro kolaborativní robot. Do letošního ročníku soutěže o putovní pohár se mohou přihlásit 2-4 členné týmy z České republiky. Uzavírka přihlášek je 30. dubna, vypracované zadání je potřeba odeslat do 15. května 2022. Více na www.siemens.cz/sinumerikcup.

Vítězem se stane tým, který navrhne nejlepší technologický postup a v řídicím systému Sinumerik naprogramuje výrobu funkční sestavy experimentálního koncového efektoru pro kolaborativní robot. Obdobné komerčně vyráběné produkty se využívají v řadě aplikací, například pro přenos lehkých objektů přisátým k efektoru podtlakem.

„V soutěži Sinumerik Cup však nestačí jen co nejlépe navrhnout technologii a program. Důležité je také projekt skvěle odprezentovat a k tomu je potřeba dokonalá spolupráce v týmu,“ vysvětluje Tomáš Duba, ředitel obchodního úseku Motion Control Siemens Česká republika. „Věřím, že právě propojováním technických a prezentačních znalostí a dovedností připravujeme účastníky soutěže na to, co je v reálném profesním životě čeká,“ doplňuje.

Autorem zadání je Ing. Aleš Polzer, Ph.D. z odboru kvality, spolehlivosti a bezpečnosti (FSI VUT v Brně), který se na organizaci soutěže podílí od jejího počátku. „Myslím si, že čas věnovaný programování moderních CNC strojů v rámci naší soutěže bude užitečně stráveným a studentům mnohé přinese. Všem studentům, kteří se proto do soutěže přihlásí, přeji hodně štěstí a těším se na jejich vypracovaná zadání. Každý tým může překvapit a získat nejvyšší trofej. I nováčci v této soutěži vítězí,“ uvádí.

Soutěž Sinumerik Cup se těší rostoucí oblibě nejen u studentů, ale i u pedagogů. „Studenti i jejich učitelé mají možnost pracovat na reálném projektu, získat zpětnou vazbu a změřit síly s jinými školami. To je na soutěži baví,“ uzavírá Vít Hadáček, technický poradce Siemens.

Vyhodnocení soutěže bude dvoukolové: v prvním kole bude vypracované úkoly hodnotit odborná komise, následně budou týmy, které postoupí do druhého kola, prezentovat své projekty před porotou, aby kromě programování prokázaly i schopnost odborně prezentovat a obhájit výsledky své práce.

Sinumerik Cup je týmová soutěž, za každou školu se mohou přihlásit maximálně dva soutěžní týmy s dvěma až čtyřmi členy. Registrace přihlášek probíhá online do 30. dubna 2022, vypracované zadání musí být odevzdáno do 15. května 2022.

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Mohlo by vás zajímat...
Siemens
Siemens
Siemens AG je konglomerátní společnost, která patří mezi největší výrobce elektroniky na světě. Její mezinárodní vedení sídlí v Berlíně a Mnichově. Akcie Siemens AG se obchodují na Frankfurtské burze a od 12. března 2001 také na Newyorské burze.

Reklama