Siemens vyhlašuje 9. ročník soutěže v CNC programování Sinumerik Cup

E-mail
Facebook
Twitter
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Siemens Sinumerik Cup je soutěž pro střední školy a učiliště, ve které soutěží týmy studentů technických středních škol a učilišť. V soutěži týmy připravují program pro výrobu skutečného produktu, kterým je letos experimentální koncový efektor pro kolaborativní robot. Do letošního ročníku soutěže o putovní pohár se mohou přihlásit 2-4 členné týmy z České republiky. Uzavírka přihlášek je 30. dubna, vypracované zadání je potřeba odeslat do 15. května 2022. Více na www.siemens.cz/sinumerikcup.

Vítězem se stane tým, který navrhne nejlepší technologický postup a v řídicím systému Sinumerik naprogramuje výrobu funkční sestavy experimentálního koncového efektoru pro kolaborativní robot. Obdobné komerčně vyráběné produkty se využívají v řadě aplikací, například pro přenos lehkých objektů přisátým k efektoru podtlakem.

„V soutěži Sinumerik Cup však nestačí jen co nejlépe navrhnout technologii a program. Důležité je také projekt skvěle odprezentovat a k tomu je potřeba dokonalá spolupráce v týmu,“ vysvětluje Tomáš Duba, ředitel obchodního úseku Motion Control Siemens Česká republika. „Věřím, že právě propojováním technických a prezentačních znalostí a dovedností připravujeme účastníky soutěže na to, co je v reálném profesním životě čeká,“ doplňuje.

Autorem zadání je Ing. Aleš Polzer, Ph.D. z odboru kvality, spolehlivosti a bezpečnosti (FSI VUT v Brně), který se na organizaci soutěže podílí od jejího počátku. „Myslím si, že čas věnovaný programování moderních CNC strojů v rámci naší soutěže bude užitečně stráveným a studentům mnohé přinese. Všem studentům, kteří se proto do soutěže přihlásí, přeji hodně štěstí a těším se na jejich vypracovaná zadání. Každý tým může překvapit a získat nejvyšší trofej. I nováčci v této soutěži vítězí,“ uvádí.

Soutěž Sinumerik Cup se těší rostoucí oblibě nejen u studentů, ale i u pedagogů. „Studenti i jejich učitelé mají možnost pracovat na reálném projektu, získat zpětnou vazbu a změřit síly s jinými školami. To je na soutěži baví,“ uzavírá Vít Hadáček, technický poradce Siemens.

Vyhodnocení soutěže bude dvoukolové: v prvním kole bude vypracované úkoly hodnotit odborná komise, následně budou týmy, které postoupí do druhého kola, prezentovat své projekty před porotou, aby kromě programování prokázaly i schopnost odborně prezentovat a obhájit výsledky své práce.

Sinumerik Cup je týmová soutěž, za každou školu se mohou přihlásit maximálně dva soutěžní týmy s dvěma až čtyřmi členy. Registrace přihlášek probíhá online do 30. dubna 2022, vypracované zadání musí být odevzdáno do 15. května 2022.

E-mail
Facebook
Twitter
LinkedIn
Mohlo by vás zajímat...

Reklama

Siemens
Siemens
Siemens AG je konglomerátní společnost, která patří mezi největší výrobce elektroniky na světě. Její mezinárodní vedení sídlí v Berlíně a Mnichově. Akcie Siemens AG se obchodují na Frankfurtské burze a od 12. března 2001 také na Newyorské burze.