PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Siemens si loni udržel téměř stejný zisk 1,5 miliardy eur

Čistý zisk německého průmyslového konglomerátu Siemens ve druhém fiskálním čtvrtletí činil 1,5 miliardy eur (40,1 miliardy Kč), což bylo zhruba na stejné úrovni jako ve stejném období předchozího roku. Údaj však překonal očekávání analytiků a zisk průmyslové divize stoupl o 18 procent na 2,5 miliardy eur. Informovala o tom společnost v dnešním prohlášení.

Analytici očekávali čistý zisk 1,43 miliardy eur a zisk průmyslové divize 2,29 miliardy eur, uvedl list Financial Times. Příjmy za tři měsíce do konce března stouply o šest procent na 20,2 miliardy eur. Nové objednávky se zvýšily o jedno procento na 22,6 miliardy eur.

Siemens je největším průmyslovým konglomerátem v Evropě. Je známý hlavně budováním energetických systémů, v posledním desetiletí se však stal lídrem v oblasti digitalizace průmyslových podniků díky akvizicím různých softwarových skupin a integrací nových metod automatizace do svého portfolia. V rámci své strategie, která počítá se zaměřením na klíčové aktivity v oblasti elektrifikace, automatizace a digitalizace, se rozhodla oddělit do samostatného podniku svou divizi zdravotnické techniky.

Siemens působí i v České republice, kde podle svých internetových stránek patří mezi největší elektrotechnické podniky. V Česku zaměstnává zhruba 9200 lidí.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Škoda Auto má novou válcovou laboratoř

Automobilka Škoda Auto dnes otevřela v Mladé Boleslavi novou laboratoř za 15 milionů eur (402 milionů korun). Zabývat se bude...

Zavřít