PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Siemens postavil novou linku na výrobu digitálních motorů

Společnost Siemens vybudovala v závodě ve Frenštátě pod Radhoštěm na Novojičínsku novou linku na výrobu digitalizovaných motorů Simotics SD za 130 milionů korun. Jde o první digitální motory u firmy Siemens. S rozšiřováním výroby souvisí i nábor nových zaměstnanců: firma jich chce do dubna 2018 ve Frenštátě přijmout až 200, z toho 135 do výroby a 65 do technických pozic. Novinářům to dnes řekl ředitel závodu Siemens Elektromotory Frenštát Roman Valný.

Siemens shání lidi do výroby i techniky. „Ve výrobě to je průřez celým výrobním závodem, jsou to elektromechanici, navíječi, lakýrníci, svářeči, CNC obráběči. U technických pozic jde především o vývojáře, elektro a strojní konstruktéry a pracovníky nabídkového centra, kteří nabízejí nové produkty do celého světa,“ řekl ředitel.

Siemens nyní ve Frenštátě vyrobí zhruba 60.000 motorů ročně. Výrobu chce navýšit asi o pětinu na 70.000 až 72.000 kusů. „Vyvíjíme další produkty, jako jsou motory, které mohou pracovat v prostředí s nebezpečím výbuchu, a motory pro obráběcí stroje a výrobní zařízení,“ řekl Valný. Motory jsou určeny pro těžký provoz například v petrochemickém nebo zpracovatelském průmyslu nabízejí řešení pro digitalizaci technologie pohonů.

Firma chce ve Frenštátě letos a příští rok investovat dohromady 410 milionů korun. Kromě už spuštěné linky půjdou další investice například právě na výrobu motorů do prostředí s nebezpečím výbuchu. „Tam budeme investovat do obráběcích strojů, do 3D zařízení, do tlakové zkoušky, protože ty díly musí být udělané v perfektní přesnosti a musí být dotlakované, v případě, že dojde k výbuchu nebo k nějakému zkratu v motoru, aby se nedostal zkrat ven z motoru, protože by to mohlo poškodit celé prostředí, kde ten motor pracuje,“ řekl Valný.

Siemens má v Česku sedm závodů a téměř 10.000 zaměstnanců a jejich počet se zvyšuje. V ČR má Siemens výrobní závody zejména na Moravě, kromě Frenštátu například v Mohelnici na Šumpersku, v Brně a Drásově. Nové lidi nabírá také v Mohelnici, přijmout jich chce více než 100. Závody Siemens v Česku dodávají technologie, produkty a služby v oblasti energetiky, zdravotnictví, průmyslové a veřejné infrastruktury, automobilového průmyslu a informačních technologií.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Tatra hledá 100 zaměstnanců do dělnických profesí

Kopřivnická automobilka Tatra shání 100 nových zaměstnanců, převážně do dělnických profesí. ČTK to dnes sdělil mluvčí společnosti Tatra Trucks Andrej...

Zavřít