PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Siemens a Bombardier jednají o spojení železničních divizí

Německý průmyslový koncern Siemen a kanadský výrobce vlaků a letadel Bombardier jednají o spojení svých divizí železniční techniky do společného podniku. Agentuře Reuters to dnes sdělily dva informované zdroje.

Jednání podle jednoho ze zdrojů pokročila poměrně daleko. Obě společnosti zprávu komentovat odmítly.

Bombardier, Siemens a francouzský Alstom, tedy tři přední západní výrobci železniční techniky, v posledních letech vzájemně jednali o různých formách spojení těchto aktivit. Snahám o spojování na tomto poli dodala naléhavosti světová expanze čínské společnosti CRRC, která vznikla v roce 2015 fúzí dvou předních čínských výrobců vlaků.

Společný podnik Siemense a Bombardieru by měl roční tržby kolem 16 miliard dolarů (402 miliard Kč) a každá ze společností by k nim přispěla zhruba stejným dílem. Úhrnné výnosy by odpovídaly polovině tržeb CRRC.

Spojení by ale vyžadovalo souhlas antimonopolních úřadů. Když se obě společnosti pokoušely o spojení svých železničních aktivit naposledy, nevyšlo jim to kvůli námitkám evropských úřadů pro hospodářskou soutěž. Mezitím se počet aktérů v celém odvětví v rámci pokračující konsolidace odvětví výrazně snížil.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Ventilový terminál EB 80 navržený na míru zákazníkům

Ventilový terminál EB 80 je novým přírůstkem do rodiny ventilových terminálů společnosti Metal Work. Díky jeho modularitě lze do jedné...

Zavřít