PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Saint-Gobain investoval v Litomyšli do výroby

Litomyšlská firma Saint-Gobain Adfors investovala za dva roky do výroby 1,2 miliardy korun a zvýšila počet zaměstnanců o více než 200 lidí. Novinářům to dnes řekli zástupci firmy. Podnik dnes představil jednu ze série investic, novou halu na výrobu sklovláknitých textilií. Postupně v ní bude pracovat stovka pracovníků, firma již najala třicítku lidí. Aktuálně tak má litomyšlský závod více než 1200 pracovníků.

005_2221_1468586972_1920x600_tt_80

„V minulých letech jsme v reakci na rostoucí poptávku investovali nejprve do rozšiřování van, letos byla nutná výstavba nové haly pro zajištění dalších tkalcoven,“ uvedl ředitel litomyšlského závoru Pavel Semerád.

Saint-Gobain Adfors 80 procent výroby vyváží. Podíl českého trhu klesá, stejně tak dříve velmi významného odbytiště Francie. Firma vyrábí produkty pro stavební a průmyslové aplikace, což jsou perlinky pro výztuhy fasád a vnitřních omítek, pásky pro sádrokartonové desky nebo sklovláknité tapety.

„Výkyvy se daří zaplnit na trzích, kde jsme nebyli. V Německu je stagnace, jeho důležitost pro nás klesá. Máme nové trhy, Turecko, Balkán, Polsko,“ řekl generální ředitel Miloš Pavliš.

Firma existuje od roku 1950, tehdy fungovala pod jménem Vertex. Od roku 1998 ji vlastní francouzská skupina Saint-Gobain s loňským obratem 38,5 miliardy eur (zhruba jeden bilion Kč).

Podnik vlastní 945 závodů po celém světě, v kterých pracuje asi 170.000 lidí. V Česku skupina provozuje dva závody, vedle Litomyšle rovněž v Hodoníně. Oba podniky zaměstnávají téměř 1800 lidí. Loňský obrat závodů činil 6,86 miliardy korun.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Stavba
Továrnu Nexenu u Žatce postaví Samsung

Továrnu jihokorejského výrobce pneumatik Nexen v zóně Triangle u Žatce postaví společnost Samsung Engineering. Zakázka je v přepočtu za zhruba...

Zavřít