Rychlý přehled 9/10/2012: Brněnský magistrát zvažuje nákup brněnského výstaviště

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Hyundai začne v Nošovicích vyrábět třídveřový model i30

Jihokorejská automobilka Hyundai hodlá ve své továrně v Nošovicích v listopadu začít s výrobou třídveřového modelu i30 . Tento model se tak postaví po bok i30 kombi a hatchback, ix20 a SUV ix35 k modelům vyráběným na území České republiky. Uvedl ro server Finanční noviny.cz.

BMW se jako jedné z mála automobilek daří

Společnost vyrábějící v současné době největší počet luxusních automobilů na světě zvýšila za první tři čtvrtletí tohoto roku prodej o 8 procent. Automobilka, která jen za letošní rok prodala již 1,34 milionu vozů je tak jedna z mála automobilek, nemající vážné problémy s dluhovou krizí eurozóny. Zprávu přinesl server Finanční noviny.cz.

Škodovka chce vyrábět i přes Vánoce

Další z automobilek prozatím nepociťující potřebu omezovat výrobu je česká Škoda. Automobilka oznámila záměr zachovat výrobu i přes vánoční svátky. To se ale nelíbí odborům, a tak se bude tento záměr ještě rozebírat. Uvedl to server iDnes.cz.

Brno zvažuje nákup většinového podílu ve společnosti Veletrhy

Brněnské Veletrhy možná již budou doopravdy „brněnské“. Město totiž uvažuje o odkoupení podílu, který vlastní německá firma Messe Düsseldorf. Německá společnost vlastní 61 procent akcií majících aktuální hodnotu okolo 767 milionů korun. Spolu se splacením hodnoty podílu ale německý většinový vlastník požaduje i jednorázové splacení půjčky, které poskytl Veletrhům. Celková částka se tak vyšplhala nad jednu miliardu korun. Informoval o tom server iDnes.cz.

Irák čeká v následujích letech ropný boom

Dle mezinárodní agentury pro energii (IEA) čeká Irák v následujících několika letech doslova ropný boom. Do konce roku 2020 by se současná hladina produkce mohla zdvojnásobit a do roku 2030 by mohl Irák dokonce přeskočit v produkci Írán a Venezuelu. Zařadil by se tak v produkci ropy na druhé místo za Saudskou Arábii. Uvedl to server E15.cz.

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Mohlo by vás zajímat...