Rychlý přehled 8/11/2012: Firmy mají více času na podání konečné nabídky modernizace D1

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Odbory EU vyzvaly ke stávce

Je vidět, že s problematikou odborů se musí potýkat i samotná Evropská unie. Zaměstnancům pracujícím na jednotlivých evropských úřadech se nelíbí chystaná úsporná opatření na straně řízení unie v období 2014 až 2020. Tento čtvrtek zahájili stávku a varují před stávkováním i během nadcházejícího summitu EU. Lidé, kteří by měli jít příkladem v dobách dluhové krize, své počínání argumentují tvrzením, že náklady na chod Evropské unie dosahují úrovně pouze 6 procent rozpočtu. Jako kdyby to bylo málo. O stávce odborů informoval server EurActiv.com.

Nová energetická koncepce ČR

Směr české energetiky se bude v následujících 20 až 30 letech ubírat směrem podpory jaderné energie a úbytkem čerpání energie z uhelných elektráren. Podpora obnovitelných zdrojů energie zůstane na povinné výši dané ze strany EU, tj. 14 procent celkové spotřeby. „Koncepce umožní udržet ceny energie na přijatelných úrovních pro domácnost i pro průmysl,“ uvedl na tiskové konferenci ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba. Informovaly Finanční noviny.cz.

Zetor představí nový traktor

Česká velmi dobře známá společnost zaměřená na výrobu zemědělských strojů představí na začátku příštího roku nový model traktoru Major. Jedná se o traktor nižší vývojové řady, ke kterým se Zetor vrací po sedmi letech. „Nový Major je určený pro rodinné farmy. V Česku, na Slovensku nebo Polsku,“ uvedl marketingový manažer Zetoru Luděk Buchta. Informoval web E15.cz.

Další posunutí termínů modernizace D1

Celkem 13 firem, které se ve druhém kole uchází o získání zakázky na modernizaci nejslavnější české dálnice D1, získá dalších 42 dní na přípravu podkladů. Uzávěrka se z 12. listopadu posouvá až na konec roku 2012. ŘSD chce tímto krokem snížit pravděpodobnost odvolání k ÚOHS od neúspěšných uchazečů. „Na samotné zahájení stavebních prací na jaře 2013 tento krok mít vliv nebude,“ uvedl šéf Ředitelství silnic a dálnic David Čermák. Informoval web E15.cz.

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Mohlo by vás zajímat...