Rychlý přehled 23/11/2012: Škodovka se v Číně rozšíří

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Škoda Auto rozšíří svou vozovou základnu v Číně

Česká automobilka spustí v polovině příštího roku výrobu svých modelů Yeti a Rapid i v Číně. Výrobou těchto dvou modelů v závodech čínského partnera Shangai Volkswagen navýší Škodovka celkový počet modelů vyráběných v Číně na pět. Ráda by tímto postupem využila růstový potenciál čínského automobilového trhu. „Rapid a Yetti jsou modely patřící do segmentu se silným růstem a jsou atraktivní pro čínský trh,“ hodnotí rozhodnutí Škody Roland Zsilinzsky z Roland Berger. Zprávu přinesl mimo jiné i server E15.cz.

Volkswagen bude nadále investovat v Číně

Pro rozšíření výroby v Číně se nerozhodla pouze Škoda Auto, ale i její mateřská firma Volkswagen. Ta hodlá v příštích čtyřech letech investovat na čínském trhu téměř 356 miliard korun. Do roku 2018 dosáhnou dle současného plánu výrobní kapacity Volkswagenu v Číně čtyř milionů automobilů ročně. Tohoto cíle hodlá německý výrobce dosáhnout i aktuální výstavbou čtyř nových továren. Počet místních zaměstnanců by se měl zvýšit z 50 tisíc na 85 tisíc. Informoval server iDnes.cz.

D47 bude čelit dalším žalobám

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) podá čtyři nové žaloby na konsorcium stavebních firem, které se podílely na výstavbě dálnice D47. Tento úsek navazující na dálnici D1 se vlní a u několika mostů se posouvají pilíře. „Osm žalob už jsme podali, další čtyři podáme v pondělí,“ upřesnila Miloslava Pošvářová, která na ŘSD vede úsek kontroly kvality. Informoval server IHned.cz.

ŘSD vypíše malé tendry na opravy silnic I. třídy

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vypíše v prosinci tendry na uzavření rámcových smluv pro opravy silnic I. třídy. Do rozpočtu na tyto opravy pošle celkem čtyři miliardy korun. „Tendry na uzavření rámcových smluv by měly začít běžet v prosinci a otevřená výběrová řízení na větší akce by měla začít také před koncem roku, abychom během zimy mohli vytendrovat a na jaře začít opravovat,“ uvedl generální ředitel ŘSD David Čermák. Informovaly Finanční noviny.cz

Airbus dodá 60 letadel do Číny

Čínské aerolinky si objednaly u francouzského výrobce dopravních letadel 60 kusů Airbusu A320. Aerolinie China Eastern Airlines za ně zaplatí zhruba 106 miliard korun. Dodávky by se měly uskutečnit v letech 2014 až 2017. Zprávu o dodávce uvedly mimo jiné i Finanční noviny.cz.

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Mohlo by vás zajímat...