Rychlý přehled 19/12/2012: Poslanecká sněmovna schválila novelu horního zákona

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Poslanecká sněmovna schválila novelu horního zákona

Ve středu Poslanecká sněmovna přehlasovala prezidentovo veto novely horního zákona. Tato novela ruší možnost nuceného vyvlastnění nemovitostí, které brání těžbě nerostných surovin. „Je to skvělá zpráva. Mělo by to znamenat alespoň trochu větší jistotu pro obyvatele z pánevních oblastí,“ řekl bývalý poslanec Strany zelených a lídr regionálního hnutí PRO! kraj Přemysl Rabas. Někteří se ale z novely tolik neradovali. „Myslím, že novela byla nešťastná, protože si tím stát uzavírá cestu k nerostným bohatstvím. Možná viděli jen Horní Jiřetín, ale jedná se o celou republiku. Doufal jsem, že to celé bude rozumnější,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM). Informovaly Finanční noviny.cz.

Čtěte také: Ministerstvo průmyslu a obchodu dokončilo práci na věcném záměru „Velké novely horního zákona“

Úrokové sazby se měnit nebudou

Všech sedm členů bankovní rady hlasovalo pro ponechání současné výše úrokových sazeb, které jsou na rekordním minimu. Úvěry se tedy svou nákladovostí v nejbližší době měnit nebudou. „Důvody rozhodnutí jsou poměrně jasně identifikovatelné,“ uvedl guvernér ČNB Miroslav Singer. Uvedl server Finanční noviny.cz.

Ostravské mosty se otevřou do Vánoc

V noci na sobotu se v Ostravě zprovozní pro automobilovou dopravu již zrenovované Svinovské mosty. Ty se otevřou o tři měsíce dříve, než byl původní plán. „Svinovský terminál je jedním z nejdůležitějších dopravních uzlů ve městě, což ukázal i poslední půlrok, během kterého byla dopravní situace v našem městě komplikovaná. Mosty opravu nutně potřebovaly,“ uvedl primátor Petr Kajnar (ČSSD). Informovaly Finanční noviny.cz.

Německo zrychlí výstavbu nové přenosové sítě

Nové zdroje energie potřebují novou přenosovou síť. Původně na 10 let plánovaná výstavba vysokonapěťové sítě v délce 2 800 kilometrů, která má propojit sever se západem a jihem země, se zkrátila na 4 roky. Počítané investice potřebné k postavení této sítě dosahují výše 252 miliard korun. Informovaly Finanční noviny.cz.

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Mohlo by vás zajímat...