Rychlý přehled 19/10/2012: Polsko vypisuje desítky tendrů na opravu železnice

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Polsko vypisuje desítky tendrů na opravu železnice

Podle polského premiéra Donalda Tuska by se během příštích třech let mělo na polských železnicích investovat zhruba 180 miliard korun. Modernizovat se bude téměř čtyři tisíce kilometrů železnice a několik desítek nádraží. Do konce tohoto roku správce železniční infrastruktury vypíše na padesát projektů v hodnotě přes 560 milionů eur. Jedná se tak o zajímavou příležitost pro mnoho v oboru podnikajících firem. Informace přinesl web E15.cz.

Pendolina se přesouvají do západních Čech

České dráhy od března příštího roku posílí se svými vlaky kategorie SuperCity region západních Čech. Nově budou pendolina zajíždět do Františkových lázní i v neděli, dále bude jeden vlak jezdit v neděli večer z Prahy do Plzně a v pondělí ráno zpět z Plzně přes Prahu až do Ostravy. Pendolina se tak pomalu přesouvající z nyní vysoce konkurenční trati mezi Prahou a Ostravou na tratě, kde mají České dráhy stále ještě monopolní postavení. Informoval o tom server iDnes.cz.

Granvia nedostála smluvním závazkům

Dosud na slovenském území jediný realizovaný projekt spolupráce veřejného a soukromého sektoru (PPP) správy rychlostí silnice řeší první pochybení. Podle rezortu dopravy soukromý subjekt údajně nedodržel smluvní závazek. Stát by tak mohl ušetřit několik milionů eur. Granvia nyní vede jednání se zástupci ministerstva o oprávněnosti nároků. Informoval o tom web E15.cz.

Boj s daňovými úniky může zdražit benzin

Stát se novelou zákona snaží omezit daňovým únikům souvisejícím s distribucí pohonných hmot. Zřejmě už příští rok budou muset obchodníci , kteří dodávají do čerpacích stanic pohonné hmoty, skládat 10milionovou kauci. Tímto opatřením se má snížit počet firem založených „jen na oko“. V souvislosti s omezením daňových úniků je spojená samozřejmě i jedna nepříjemnost pro motoristy. Peníze, které se nyní státu zaplatí „navíc“, se promítnou hlavně ve zdražení benzinu a nafty. Zprávu přinesl server IHned.cz.

Bankovní unie letos nevznikne

Výsledkem čtvrtečního a pátečního summitu v Bruselu je malé oddálení vzniku bankovní unie. Do konce tohoto roku by se měly vyřešit všechny právní otázky. Samotná bankovní unie tak může vzniknout nejdříve až v průběhu příštího roku. Premiér Nečas na summitu prohlásil, že v případě nevýhodných podmínek pro ČR je odhodlán vznik bankovní unie vetovat. Informoval server iDnes.cz.

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Mohlo by vás zajímat...