Rychlý přehled 12/10/2012: Wikov získal obří zakázku, Irák koupí české bitevníky

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Irák koupí 28 letounů L-159

Zástupci českého a iráckého ministerstva obrany se na schůzce v Praze dohodli na prodeji 28 českých bitevních letadel L-159 Iráku. Celkem 24 zcela nových letadel a čtyři další z vlastnictví ministerstva obrany zvýší příjem státního rozpočtu o 19,2 miliardy korun. Informaci o prodeji uvedl web IHned.cz.

CTPark v Hranicích může přinést až 200 pracovních míst

Podnikatelský park umístěný v Hranicích na Přerovsku zvětší své kapacity. Dle Lucie Polákové ze společnosti CTP Invest se do konce roku 2012 zahájí stavební práce na nových objektech na celkové ploše 50 tisíc metrů čtverečních. Z rozšíření prostor si CTPark do budoucna slibuje přísun nových investorů do budoucna a tím i zvýšení poptávky po práci. V současných prostorech zde nyní pracuje kolem 600 zaměstnanců, v nových prostorech by mohlo vzniknout místo pro dalších 200 pracovníků. Zprávu publikoval web iDnes.cz.

Wikov dodá větrné elektrárny do Pákistánu

Královéhradecké společnosti Wikov Wind se po páteční dohodě zdvojnásobil objem zakázky na dodávku větrných elektráren do Pákistánu. Aktuálně počítá s dodáním 50 kusů větrných elektráren v celkové hodnotě 4 miliard korun. Dle generálního ředitele Wikov Industry Antonína Růžičky by stavba tamního větrného parku měla i nadále začít na počátku roku 2013. Větrná farma s celkovým výkonem 100 megawattů by měla dokončena do konce roku 2014.

Dalkia již nemá zájem o elektrárnu Dětmarovice

Teplárenská společnost Dalkia ztratila zájem o koupi elektrárny Dětmarovice, která je nyní ve vlastnictví ČEZu. Hlavními důvody, kvůli nimž Dalkia již nepokračuje v ucházení se o elektrárnu, jsou přísnější evropská pravidla zabývající se odsířením a denitrifikací elektráren, která jsou platná od roku 2016. Investice se z pohledu Dalkie stala méně atraktivní. Ve hře o tuto elektrárnu tak zůstávají už jen tři hráči. Informoval web E15.cz.

Průmyslová produkce eurozóny meziměsíčně vrostla

Navzdory očekávanému propadu se průmyslová produkce eurozóny dostala v září meziměsíčně do černých čísel. Oproti očekávanému pádu o 0,4 % nakonec o 0,6 % vyrostla. Meziročně se ale průmyslová produkce eurozóny stále drží v záporných číslech, aktuálně je v 2,9% poklesu.

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Mohlo by vás zajímat...