Rychlý přehled 11/10/2012: Vítkovice Steel pozastavily výrobu, Škoda Auto zvýšila odbyt

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Škoda Auto zvýšila v letošním roce odbyt

Škodovce se na rozdíl od konkurence stále drží nepadat v míře prodeje osobních automobilů. Meziročně po vydařeném zářijovém měsíci zvýšila odbyt o 7,9 %, přičemž pouze v září tvořil nárůst 3,3 %. Celkově se v září prodalo 83 900 automobilů. Informoval o tom server Finanční noviny.cz.

Volkswagen se zaměří i na levné modely

Volkswagen, jak již jeho samotný název (lidový vůz) napovídá, měla být původně automobilka nabízející především vozy levné a tudíž cenově dostupné široké veřejnosti. Postupem času se ale opak stal pravdou a Volkswagen dnes nenabízí v porovnání s konkurencí žádný levný model. To by se mohlo změnit v roce 2015, kdy by koncern na trh měl uvést novou značku prodávající levné modely, jejichž cena by se měla pohybovat v rozmezí 150 až 200 tisíc korun. Informoval o tom německý časopis Auto Bild a Finanční noviny.cz.

Vítkovice Steel pozastavily výrobu

Ostravská společnost Evraz Vítkovice Steel se rozhodla dočasně pozastavit výrobu. Na vině je klesající poptávka a hromadící se zásoby na skladě. Třetí největší česká hutní společnost zaměstnávající na Ostravsku aktuálně 1 115 lidí již byla letos kvůli snižující se poptávce donucena 200 pracovníků propustit. Zprávu přinesl web IHned.cz.

Technologický park v Ostravě se rozroste

Pozitivní zprávu z Ostravska přináší ředitel tamního Vědecko-technologického parku. Do poloviny roku 2014 by mělo dojít ke zdvojnásobení kapacity parku, což by představovalo nárůst pronajímatelné plochy o 5 298 metrů čtverečních. Kapacitně by tak díky tomuto rozšíření mohlo být nově zaměstnáno kolem 450 nových pracovníků. Informoval o tom web IHned.cz.

Irák projevil zájem o L-159

České bitevní letouny L-159, které čekají na prodej už dlouhá léta, mají možná konečně svého kupce – Irák. Ministři obrany obou zemí právě dolaďují podmínky obchodu. Zprávu přinesl web iDnes.cz.

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Mohlo by vás zajímat...